Badiiy gimnastikachilarimiz Osiyo chempionati oldidan oʻz imkoniyatlarini sinovdan oʻtkazishdi
Moskvadagi Irina Viner-Usmanova gimnastika saroyida badiiy gimnastika boʻyicha “Kuchlilar turniri” musobaqasining birinchi bosqichi boʻlib oʻtdi. Unda ishtirok etgan terma jamoamiz vakillari 5 ta bronza medaliga sazovor boʻlishdi.
Jamoamiz tarkibida soʻnggi musobaqalarda porlayotgan Yosmina Rahimova uchun bu turnir ham ajoyib yakunlandi. Rahimova musobaqa doirasida koʻpkurash dasturida bronza medalini qoʻlga kiritgani uning faoliyatidagi katta yutuqlardan biri boʻldi. Bellashuvlarda hamyurtimiz faqatgina rossiyalik opa-singil Dina va Arina Averinalarga imkoniyatni boy berdi xolos. Shuningdek, bu yoʻnalishda qatnashgan boshqa vakillarimiz Mila Boturina toʻrtinchi, Yekaterina Fetisova esa oltinchi oʻrinni egalladi.
Yosmina alohida mashqlar dasturida xalqa va tasmadagi chiqishlari bilan ham shohsupaning uchinchi pogʻonasidan joy oldi. Tokio-2020 ishtirokchisi Yekaterina Fetisova bulava mashqida, qolaversa, Viktoriya Neskubo, Iroda Sodiqova, Diyora Baxtiyorova, Mubina Kamolova, Yasmin Mirzayarova, Dominika Damirovadan iborat qizlarimiz jamoaviy dasturda uchinchi natijani qayd etishdi.
Taʼkidlash joiz, bu turnir 23-26-iyun kunlari Tailandda oʻtkaziladigan Osiyo chempionati oldidan gimnastikachilarimizning sport formasi va tayyorgarligini koʻzdan kechirib olish uchun ayni muddao boʻldi.

В “Турнире сильнейших” отечественные гимнастки завоевали 5 бронзовых наград
Первый этап международных соревнований по художественной гимнастике “Турнир сильнейших” прошёл во Дворце гимнастики Ирины Винер-Усмановой в Москве. Участвовавшие в них представители сборной Узбекистана завоевали 5 бронзовых медалей.
Для Ёсмины Рахимовой данный турнир завершился довольно успешно. В рамках московского турнира в программе многоборья она поднялась на третью ступень пьедестала почёта. В соревнованиях наша соотечественница пропустила вперёд российских сестёр Дину и Арину Авериных. Также другие представительницы сборной Узбекистана Мила Ботурина заняла четвертое место, а Екатерина Фетисова-шестое.
Ёсмина завоевала бронзу также в индивидуальной программе упражнений с обручем и лентой. А участница Токио-2020 Екатерина Фетисова показала третий результат с булавами, а в командной программе в тройку сильнейших вошли Виктория Нескубо, Ирода Садыкова, Диёра Бахтиёрова, Мубина Камолова, Ясмин Мирзаярова и Доминика Дамирова.
Стоит отметить, что данный турнир является подготовительным этапом к чемпионату Азии, который состоится в Таиланде с 23 по 26 июня.