Kamondan otish boʻyicha mamlakat chempionatiga start berildi
Bugun Respublika Olimpiya va Paralimpiya zaxiralari kollejida kamondan otish va para kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston chempionati boshlandi.
Musobaqaning tantanali ochilish marosimida Sportni rivojlantirish vazirligi, Oʻzbekiston Milliy paralimpiya qoʻmitasi, Milliy Gvardiya qoʻmondonligi hamda Oʻzbekiston Kamondan otish federatsiyasi rahbariyati ishtirok etdi.
Maʼlumot uchun, 11-iyunga qadar davom etadigan ushbu mamlakat birinchiligida 60 nafardan ortiq sogʻlom atletlar qatori Respublikamizning turli hududlaridan 20 nafarga yaqin jismoniy imkoniyati cheklangan va nogironligi boʻlgan sportchilar ishtirok etishi koʻzda tutilgan.

Стартовал чемпионат Узбекистана по стрельбе из лука
Сегодня в Республиканском колледже Олимпийского и Паралимпийского резерва стартовал чемпионат Узбекистана по стрельбе из лука и парастрельбе из лука.
В торжественной церемонии открытия приняли участие руководство Министерства развития спорта, Национального Паралимпийского комитета Узбекистана, Национальной гвардии и Федерации стрельбы из лука страны.
На данных соревнованиях, которые продлятся до 11 июня, наряду с более чем 60 атлетами примут участие около 20 спортсменов с ограниченными физическими возможностями из различных регионов республики.