Abbos Atoyevni tabriklaymiz!
Bugun oʻzbek boksining yaqin oʻtmishdagi yulduzi, Buxoro farzandi Abbos Atoyev oʻz tugʻilgan kunini nishonlamoqda.
Abbos Atoyev 1986-yilning 7-iyunida Buxoro viloyati Vobkent tumanida tugʻilgan. Boks boʻyicha 2007 va 2009-yillarda boʻlib oʻtgan jahon chempionatlarining oltin medal sohibi. Shuningdek, u 2007-yilda Osiyo chempionati gʻolibi boʻlgan. 2010-yilgi Osiyo oʻyinlarida kumush medal, 2012-yil Londonda boʻlib oʻtgan Olimpiadada bronza medalini qoʻlga kiritgan. Ushbu natijalari evaziga “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi”, “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvonlari bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi bokschimizni bugungi ayyom bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Аббоса Атоева!
Аббос Атоев родился 7 июня 1986 года в Вобкентском районе Бухарской области. Двукратный чемпион мира по боксу (2007 и 2009 гг). Также является чемпионом Азии 2007 года. Серебряный призёр Азиатских игр-2010, бронзовый призёр Олимпийских игр Лондон-2012. За эти результаты удостоен почётных званий "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Аббоса Атоевва с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.