Qilichbozlarimiz Osiyo chempionatida ishtirok etishadi
10-15-iyun kunlari Janubiy Koreyaning Seul shahrida qilichbozlik boʻyicha kattalar oʻrtasida Osiyo chempionati boʻlib oʻtadi. Qitʼamizning eng mohir qilichbozlari jam boʻladigan musobaqada hamyurtlarimiz ham qatnashishadi.
Terma jamoa murabbiylar shtabi mazkur musobaqaga shpaga boʻyicha erkaklar jamoasi va sablya dasturida 1 nafar sportchimizni olib borishni ixtiyor etdi. Oʻzbekiston qilichbozlik federatsiyasining maʼlum qilishicha, yigitlarimizdan Roman Aleksandrov, Fayzulla Alimov, Nodirbek Moʻminov, Javohir Nurmatov yurtimiz sharafini himoya qilsa, sablyada Paola Pliyego medallar uchun kurashadi.
Reglamentga koʻra, qilichbozlarimiz 11-iyun kuni shpaga, 12-iyunda esa sablya boʻyicha boʻyicha yakkalik, 14-iyunda shpagadagi jamoaviy dasturlarda ishtirok etishadi.

Фехтовальщики Узбекистана примут участие в ЧА
С 10 по 15 июня в Южной Корее, пройдёт чемпионат Азии по фехтованию среди взрослых. Наши соотечественники также примут участие в данном турнире, который соберёт самых опытных фехтовальщиков континента.
Тренерский штаб Национальной команды принял решение выставить на соревнования мужскую команду по шпаге и 1 спортсменку по сабле. Федерация фехтования Узбекистана сообщила, что в командных состязаниях выступят: Роман Александров, Файзулла Алимов, Нодирбек Муминов, Джавохир Нурматов, а в соревнованиях на саблях Паола Плиего будет защищать честь нашей страны.
Согласно регламенту, 11 июня сборная Узбекистана по фехтованию примет участие в состязаниях на шпагах, 12 июня-в одиночной программе на саблях, 14 июня-в командной шпаге.