Regbi-7 boʻyicha qizlar oʻrtasida “Talabalar ligasi” oʻtkazildi
Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universitetida regbi-7 boʻyicha qizlar oʻrtasida “Talabalar ligasi” boʻlib oʻtdi. Unda Respublikamizda tahsil olayotgan 7 oliy oʻquv yurti talabalari oʻzaro bahs olib borishdi.
Kutilganidek, bosh sovrin Oʻzbekiston Davlat Jismoniy tarbiya va sport universitetiga nasib etdi. Ikkinchi oʻrinni Nukus Davlat universiteti talabalari egallagan boʻlsa, mezbonlar kuchli uchlikni yakunlab berishdi.
Taʼkidlash joiz, musobaqani aynan regbi-7 yoʻnalishida oʻtkazishdan maqsad talabalar oʻrtasida ushbu Olimpiya sport turini targʻib qilish, iqtidorli yoshlarni saralashdir. Turnir yakunida gʻolib va sovrindorlar munosib tadiqrlanishdi.

Состоялась Студенческая лига по регби-7 среди девушек
В Национальном университете Узбекистана имени Мирзо Улугбека состоялась Студенческая лига по регби-7 среди девушек. В турнире приняли участие представительницы 7 высших учебных заведений страны.
Как и ожидалось, главный приз достался Узбекскому государственному университету физической культуры и спорта. Второе место заняли студентки Нукусского государственного университета, тройку лидеров замкнули хозяйки поля.
Стоит отметить, что целью проведения соревнований по регби-7 является пропаганда этого Олимпийского вида спорта среди учащихся, отбор талантливой молодёжи. В конце состязаний все отличившиеся были поощрены со стороны организаторов.