MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatovni tabriklaymiz!
Bugun MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi raisi Sherzod Tashmatov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Sherzod Rixsibayevich Tashmatov 1979 yil 5 iyun kuni tug‘ilgan. Umrining asosiy qismini o‘zbek sportini rivojlantirishga bag‘ishlagan professional sport menejeri faoliyati davomida O‘zbekiston muaytay va boks federatsiyalari, shuningdek, taekvondo assotsiatsiyalarida muvaffaqiyatli ishlagan. Ayniqsa, o‘zbek bokschilarining Rio-2016 Olimpiya o‘yinlaridagi zafarli ishtirokida bu insonning xizmati beqiyos. Sherzod Tashmatov, shuningdek, Osiyo boks Konfederatsiyasi vitse-prezidenti, tashkilot Ijroiya qo‘mitasi a’zosi sifatida ham faoliyat ko‘rsatgan.
Uning O‘zbekiston taekvondo assotsiatsiyasi boshqaruvidagi faoliyati o‘zbek sportida yangi sahifa ochdi, deyish mumkin. Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida taekvondochilarimiz ilk bor to‘liq tarkibda 4 ta litsenziya qo‘lga kiritishdi. Qolaversa, Ulug‘bek Rashitovning undagi oltin medali mustaqil O‘zbekiston uchun mazkur sport turida Olimpiadalardagi dastlabki muvaffaqiyat bo‘ldi.
Sherzod Rixsibayevichning mana shunday mehnatlari hukumatimiz tomonidan "Mehnat shuhrati" va “Do‘stlik” ordenlari bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Sherzod Tashmatovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan zafarlar tilab qoladi.

Сегодня заместитель председателя НОК, руководитель Ассоциации таэквондо WT Узбекистана Шерзод Ташматов отмечает свой День рождения.
Шерзод Рихсибаевич Ташматов родился 5 июня 1979 года. Профессиональный спортивный менеджер, посвятивший большую часть своей жизни развитию узбекского спорта, успешно работал в Федерациях муай-тай и бокса, а также в Ассоциации таэквондо WT Узбекистана. Особенно бесценна заслуга этого человека в триумфальном выступлении узбекских мастеров кожаной перчатки на Олимпийских играх Рио-2016. Шерзод Ташматов также являлся вице-президентом Азиатской конфедерации бокса, членом Исполнительного комитета Организации.
Стоит отметить, что являясь руководителем Ассоциации таэквондо WT Узбекистана, Шерзод Рихсибаевич вложил свой вклад в участие полным составом сборной Узбекистана по данной дисциплине в ОИ Токио-2020. Отечественные таэквондисты впервые завоевали 4 лицензии Олимпиады. К тому же Олимпийская золотая медаль Улугбека Рашитова стала для Независимого Узбекистана первой наградой на Олимпиадах в этом виде спорта.
За эти заслуги Шерзод Рихсибаевич был награждён государством орденами "Мехнат шухрати" и "Дустлик".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Шерзода Ташматова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и дальнейших успехов.