Stol tennischilarimiz Osiyo chempionatiga saralash turnirida 4 ta medal qoʻlga kiritishdi
Qozogʻistonning Olma-ota shahrida stol tennisi boʻyicha yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatiga yoʻllanmasi beruvchi musobaqa boʻlib oʻtdi. Markaziy Osiyo mintaqasi vakillari qatnashgan turnirda terma jamoamiz 4 ta medalga sazovor boʻlib, qizlar terma jamoamiz Osiyo chempionatining final bosqichi yoʻllanmasini qoʻlga kiritdi.
Turnirda qizlarimiz oʻzlarining ajoyib ishtiroklari bilan yodda qolishdi. Jamoaviy dasturda finalgacha yetib borgan sportchilarimiz faqatgina mezbonlarga hal qiluvchi bosqichda 2:3 hisobida imkoniyatni boy berib qoʻyishdi. Shunday boʻlsa ham ular joriy yil dekabr oyida boʻlib oʻtadigan qitʼa birinchiligi yoʻllanmasini ijobiy hal qildilar.
Shuningdek, yigitlarimiz jamoaviy dasturda, Marhabo Magdiyeva hamda Shohruh Iskandarov yakkalik yoʻnalishida bronza medaliga sazovor boʻlishdi. Oʻzbekiston stol tennisi federatsiyasining maʼlum qilishicha, reglamentda faqatgina finalchilar qitʼa birinchiligining hal qiluvchi bosqichiga yoʻllanma olishi belgilangan. Musobaqada shohsupaga koʻtarilgan sportchilarimiz:

Отечественные теннисисты завоевали 4 медали в отборочном турнире ЧА
В казахстанском городе Алматы состоялся турнир по настольному теннису, дающий путёвку на чемпионат Азии среди молодёжи. В соревнованиях, в которых приняли участие представители Центральноазиатского региона, сборная Узбекистана завоевала 4 медали, а мастера малой ракетки женской команды завоевали путёвку в финальный этап чемпионата Азии.
Узбекские спортсменки запомнились своим великолепным выступлением на турнире. Теннисистки, дошедшие до финала в командной программе, лишь в решающем матче уступили хозяйкам состязаний со счетом 2:3. Кроме того, они удостоились заветной путёвки континентального первенства, которое состоится в декабре этого года.
Также отечественные ребята завоевали бронзовые награды в командной программе, а Мархабо Магдиева и Шохрух Искандаров-в индивидуальной. По информации пресс-службы Федерации настольного тенниса Узбекистана, только финалисты получают путёвки в решающий этап континентального первенства.
Командный турнир среди девушек: Мархабо Магдиева, Асель Эркебаева, Мехринисо Норкулова, Норжон Гиязова