Navoiy viloyati hokimi bilan Prezident topshiriqlarining ijrosi boʻyicha rejalar muhokama qilindi
Xabar qilganimizdek, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati 23-may kuni davlatimiz rahbari raisligida oʻtgan videoselektor yigʻilishida berilgan topshiriqlar ijrosini taʼminlash maqsadida viloyatlarda boʻlib turibdi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov va Qoʻmita raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Saken Polatov boshchiligidagi ishchi guruh Buxorodan soʻng Navoiy viloyatiga tashrif buyurdi.
Safar Navoiy viloyati hokimi Normat Tursunov bilan uchrashuvdan boshlandi. Uchrashuvda viloyat sportidagi kamchiliklar, muammolar haqida soʻz bordi. Tomonlar Respublikamizning eng yirik viloyatida sportni rivojlantirish yoʻlidagi reja va takliflar bilan oʻrtoqlashdilar. Shuningdek, Prezidentimiz tomonidan alohida taʼkidlangan seleksiya ishlari va sport taʼlimini yanada kuchaytirish uchun viloyatda infratuzilma yetarli ekanligi qayd etildi.
Tashrif davomida mutasaddilar Navoiy viloyatidagi bir qator sport obyektlarida boʻlishdi. BOʻSM va IBOʻSM, Olimpiya zaxiralari sport kollejiga qarashli sport zallaridagi sharoitlar bilan tanishishdi, murabbiy va sportchilar bilan suhbatlashishdi.
“Maʼnaviyat va maʼrifat markazi”da oʻtkazilgan uchrashuvda Navoiydagi ilgʻor sport muassasalari, shuningdek, viloyatdagi sport federatsiyalari masʼullari ishtirok etishdi. Uchrashuv davomida iqtidorli atletlarni tayyorlash boʻyicha rejalashtirilayotgan mutlaqo yangi mexanizmning ishlash tizimi mutasaddilar tomonidan taqdimot koʻrinishida tushuntirib berildi. Ochiq muloqot tarzida oʻtgan yigʻilishda viloyat sportiga befarq boʻlmagan murabbiy va mutaxassislar oʻzlarini qiynayotgan muammolar, takliflar bilan murojaat qilish imkoniyatiga ega boʻlishdi.

Обсуждены планы выполнения поручений Президента с хокимом Навоийской области
Как мы сообщали ранее, руководство Национального Олимпийского комитета Узбекистана с целью обеспечения исполнения поручений, данных на видеоселекторном совещании, прошедшем 23 мая под председательством главы государства, находится с рабочим визитом в регионах.
Рабочая группа во главе с Генеральным секретарем Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбеком Касимовым и заместителем председателя Комитета, первым заместителем председателя Федерации бокса Узбекистана Сакеном Полатовым после Бухары посетила Навоийскую область.
Поездка началась со встречи с хокимом данного региона Норматом Турсуновым. На встрече были обсуждены проблемы и недостатки в спортивной сфере области. Стороны поделились планами и предложениями по развитию физической культуры и спорта в крупнейшем регионе Республики. Также было отмечено, что в области достаточно инфраструктуры для дальнейшего усиления селекционной работы и спортивного образования, это было особо подчеркнуто Президентом во время совещания.
В ходе визита официальные лица посетили ряд спортивных объектов Навоийской области. Ознакомились с условиями спортивных залов ДЮСШ и СДЮСШ, КОР, побеседовали с тренерами и спортсменами.
Во встрече, состоявшейся в Центре "Манавият ва марифат", приняли участие ответственные лица передовых спортивных учреждений Навои, а также спортивных Федераций области. В ходе мероприятия ответственными лицами была презентована система работы планируемого совершенно нового механизма по подготовке талантливых атлетов. На совещании, прошедшем в режиме открытого диалога, тренеры и специалисты - сторонники здорового образа жизни, получили возможность обратиться с предложениями и проблемами, которые их волнуют.