Magomed Ibragimov va Muattar Nabiyevani tabriklaymiz!
Bugun erkin kurash boʻyicha Olimpiada sovrindori Magomed Ibragimov hamda ogʻir atletika boʻyicha Olimpiada rekordchisi Muattar Nabiyeva tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Magomed Ibragimov 1985-yilning 2-iyun kuni dunyoga kelgan. Erkin kurashchimiz Rio-2016 Olimpiadasida -97 kg vazn toifasida bronza medaliga sazovor boʻlgan. U 2018-yili Indoneziyaning Jakarta shahrida oʻtkazilgan XVIII Osiyo oʻyinlarida ham bronza medalini qoʻlga kiritgan. 2017-yili Nyu-Dehli, 2018-yilda esa Bishkek shahrida oʻtgan Osiyo chempionatlarida shohsupaning eng yuqori pogʻonasiga koʻtarilgan. Tokio-2020 Olimpiadasi ishtirokchisi.
Muattar Nabiyeva 1996-yil 2-iyun kuni Andijon viloyatining Baliqchi tumanida tugʻilgan. Faoliyati davomida yoshlar va kattalar toifasida bir qator nufuzli musobaqalarda gʻolib va sovrindorlar qatoridan joy olgan. Jumladan, Osiyo va jahon chempionatlari sovrindori. Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida ishtirok etib, -55 kg vazn toifasining dast koʻtarish mashqida Olimpiada rekordini oʻrnatgan. Qayd etgan natijalari evaziga davlatimiz tomonidan “Kelajak bunyodkori” medali bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki sportchimizni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Магомеда Ибрагимова и Муаттар Набиеву!
Сегодня свой День Рождения отмечают призёр Олимпиады по вольной борьбе Магомед Ибрагимов и Олимпийская рекордсменка по тяжёлой атлетике Муаттар Набиева.
Магомед Ибрагимов родился 2 июня 1985 года. Представитель сборной Узбекистана по вольной борьбе в весовой категории до 97 кг на Олимпиаде Рио-2016 завоевал бронзовую медаль. Он также выиграл бронзовую медаль на XVIII Азиатских играх в Джакарте в 2018 году. В 2017 году поднялся на высшую ступень пьедестала почёта на чемпионате Азии в Нью-Дели, а в 2018 году-в Бишкеке. Участник ОИ Токио-2020.
Муаттар Набиева родилась 2 июня 1996 года в Балыкчинском районе Андижанской области. За свою карьеру становилась победительницей и призёром ряда престижных соревнований в молодёжной и взрослой возрастных категориях. В том числе является действующей чемпионкой Азии и мира. Победительница первенства мира 2019 года в Таиланде. На Токио-2020 в весовой категории до 55 кг она установила Олимпийский рекорд в рывке. За достигнутые результаты награждена медалью “Келажак Бунёдкори”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и долгих лет жизни.