Ilhomjon Tursunaliyevni tabriklaymiz!
Bugun Jismoniy tarbiya va sport boʻyicha mutaxassislarni qayta tayyorlash va malaka oshirish instituti rahbari, professor Ilhomjon Tursunaliyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ilhomjon Ahmedovich Tursunaliyev 1971-yil Fargʻona viloyatida dunyoga kelgan. 1996-yil Fargʻona Davlat universitetining Jismoniy tarbiya yoʻnalishini tamomladi. Shundan soʻng viloyat BOʻSMda turli lavozimlarda, 2006-2015-yillar Fargʻona OZKda direktor sifatida samarali faoliyat koʻrsatdi. 2015-yildan beri Jismoniy tarbiya va sport boʻyicha mutaxassislarni qayta tayyorlash va malaka oshirish instituti rahbari sifatida ishlab kelmoqda. Ilhomjon Ahmedovich 2021-yil Jismoniy tarbiya oʻqitish nazariyasi va metodikasi ixtisosligi boʻyicha professor ilmiy unvoniga ega boʻlgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ilhomjon Tursunaliyevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Илхомжона Турсуналиева!
Сегодня руководитель Института переподготовки и повышения квалификации специалистов по физической культуре и спорту, профессор Илхомжон Турсуналиев отмечает свой День рождения.
Илхомжон Ахмедович Турсуналиев родился в 1971 году в Ферганской области. В 1996 году окончил факультет физической культуры Ферганского государственного университета. После этого работал на различных должностях в областной ДЮСШ, с 2006 по 2015 годы был директором Ферганского КОР. С 2015 года работает руководителем Института переподготовки и повышения квалификации специалистов по физической культуре и спорту. В 2021 году Илхомжон Ахмедович получил учёное звание профессора в направлении - Теория и методика преподавания физической культуры.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Илхомжона Турсуналиева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.