Anvar Ilyasovni tabriklaymiz!
Bugun yurtimiz Olimpiya harakatining faol ishtirokchilaridan biri, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasining yaqin hamkori, professional fotograf Anvar Ilyasov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Anvar Ilyasov 1964-yil 26-may kuni dunyoga kelgan. Professional fotograf sifatida delegatsiyamiz bilan 6 ta yozgi Olimpiya oʻyinlarida (Sidney-2000, Afina-2004, Pekin-2008, London-2012, Rio-2016, Tokio-2020), shuningdek, 5 ta Osiyo oʻyinlari (Pusan-2002, Doxa-2006, Guanchjou-2010, Incheon-2014, Jakarta-2018), Buenos-Ayres-2018 oʻsmirlar Olimpiadasi, sport kurashlari, (Toshkent-2014, Nur-Sultan-2019), boks (Olma-ota-2013), dzyudo (Parij-2011) boʻyicha jahon chempionatlarida, 2018-yil Rossiya yashil maydonlarida oʻtgan futbol mundialida ham ishlagan.
Atletlarimizning ana shunday yirik musobaqalardagi eng yorqin lahzalari muhrlangan suratlarning aksariyati ushbu fotograf ijodiga mansub. Anvar Ilyasov 2015-yil “Oltin qalam” Milliy mukofotida “Eng yaxshi fotograf” nominatsiyada gʻolib boʻlgan. Shuningdek, oʻsha yili Rossiyada oʻtgan “Energiya Pobed-2015” xalqaro tanlovida oltin medalni qoʻlga kiritgan. 2016-yil FILA (hozirgi UWW) tashkilotining maxsus sovriniga loyiq koʻrilgan. Sohada erishgan muvaffaqiyatlari evaziga davlatimiz tomonidan “Doʻstlik” ordeni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Anvar Ilyasovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем Анвара Ильясова!
Сегодня один из активистов Олимпийского движения, близкий партнёр НОК Узбекистана, профессиональный фотограф Анвар Ильясов отмечает свой День рождения.
Анвар Ильясов родился 26 мая 1964 года. В качестве профессионального фотографа, принимал участие в 6 летних Олимпийских играх (Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008, Лондо-2012, Рио-2016, Токио-2020), а также в 5 Азиатских играх (Пусан-2002, Доха-2006, Гуанчжоу-2010, Инчеон-2014, Джакарта-2018), на юношеской Олимпиаде Буэной Айрес-2018, на чемпионатах мира по спортивной борьбе (Ташкент-2014, Нур-Султан-2019), боксу (Алматы-2013), дзюдо (Париж-2011), а также, в футбольном мундиале 2018 года в России.
Самые лучшие и яркие моменты с выступлений отечественных атлетов на крупных соревнованиях запечатлены этим фотографом. В 2015 году Анвар Ильясов получил Национальную премию "Олтин калам", победив в номинации лучший фотограф. В том же году он выиграл золотую медаль на международном конкурсе "Энергия Побед-2015" в России. В 2016 году он был удостоен специальной премии FILA (ныне UWW). За достигнутые успехи в профессиональной сфере награждён со стороны Государства орденом "Дустлик".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, благополучия и успехов во всём.