Yengil atletikachilarimiz uchun ruhiy tayyorgarlikni kuchaytirish boʻyicha trening oʻtkazildi
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi huzuridagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi psixologlari Oʻzbekiston yengil atletika federatsiyasida boʻlib, milliy terma jamoa sportchilarning ruhiy tayyorgarligini oshirishga qaratilgan trening oʻtkazdilar.
Unda xalqaro maydonlarda ulkan yutuqlarga erishishda ruhiy jihatning ahamiyati tushuntirilib, atletlar mavzu boʻyicha ayrim tayyorgarlik usullari bilan tanishtirildi. Tadbir sportchilarimizda katta qiziqish uygʻotdi. Bunday yoʻnalishdagi treninglar keyinchalik barcha terma jamoalarimizda davom etadi.
Suhbat davomida sportchilarimiz mutaxassislarga oʻzlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, ularga atroflicha javob olishdi.

Организован семинар на тему повышения психологической готовности легкоатлетов
Психологи Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете посетили Федерацию лёгкой атлетики Узбекистана и организовали семинар-тренинг, направленный на повышение психологической подготовки спортсменов Национальной сборной страны.
В нём отметили актуальность психологического аспекта в достижении больших успехов на международной арене, а также спортсмены были ознакомлены с некоторыми методами психологической подготовки. Планы в этом направлении будут продолжены во всех спортивных Федерациях и Ассоциациях.
В ходе мероприятия спортсмены обратились к специалистам с интересующими их вопросами и получили исчерпывающие ответы.