Sodiq Safoyev, Salim Abduvaliyev va bir guruh mutasaddilar I darajali “Mehnat faxriysi” koʻkrak nishonlari bilan taqdirlanishdi
Har yili “Nuroniy” jamgʻarmasi tomonidan uzoq yillar mamlakatimizning bir qator sohalarida samarali faoliyat olib borgan yurtdoshlarimizga turli darajadagi “Mehnat faxriysi” koʻkrak nishonlari topshirib kelinadi. Tashkilot Vasiylik kengashi bu yil ham bir guruh vatandoshlarimizni mazkur koʻkrak nishoni bilan mukofotlash toʻgʻrisidagi qarorini eʼlon qildi.
Ahamiyatlisi, ular orasida Olimpiya oilasi mutasaddilari ham boʻlib, Sodiq Safoyev, Salim Abduvaliyev, Igor Baraban, Elmar Aminov, Svetlana Babanina, Arslon Ilov, Bahodir Nazirov, Oʻtkir Kamilov, Rahmonberdi Ahmedov, Nodir Bahodirov, Azamjon Shokirjonov, Bahromjon Gʻafurov, Abduhalimjon Qutliyev, Iskandar Mavlyanov, Larisa Pavlova, Bahodir Tojiyev, Mirkamal Shakirov, Mirsardor Alimov kabi fidoyilar I darajali “Mehnat faxriysi” koʻkrak nishonlari bilan taqdirlanadigan boʻlishdi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi mazkur mukofotga sazovor boʻlgan Olimpiya harakati ishtirokchilarini samimiy qutlab qoladi.

Содик Сафоев, Салим Абдувалиев и группа должностных лиц были награждены нагрудными знаками "Ветеран труда" I степени
Ежегодно фонд "Нуроний" вручает нагрудные знаки "Ветеран труда" различных степеней нашим соотечественникам, долгие годы плодотворно работавшим в ряде сфер деятельности страны. Попечительский совет организации также объявил о решении наградить в этом году группу наших соотечественников данным нагрудным знаком.
Примечательно, что среди них были и представители Олимпийской семьи: Содик Сафоев, Салим Абдувалиев, Игорь Барабан, Эльмар Аминов, Светлана Бабанина, Арслон Илов, Баходир Назиров, Уткир Камилов, Рахмонберди Ахмедов, Нодир Баходиров, Азамжон Шокиржонов, Бахромжон Гафуров, Абдухалимжон Кутлиев, Искандар Мавлянов, Лариса Павлова, Баходир Таджиев, Миркамал Шакиров, Мирсардор Алимов, которые были награждены нагрудными знаками "Ветеран труда" I степени.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет участников Олимпийского движения, удостоенных этой награды.