Maʼlum qilganimizdek, ertaga poytaxtimizda ShHTga aʼzo davlatlarning jismoniy tarbiya va sport boʻyicha vazirlik va idoralari rahbarlarining yigʻilishi oʻz ishini boshlaydi. Ayni paytda ushbu tadbirda ishtirok etuvchi mehmonlarning Toshkentga tashrifi davom etmoqda.
Bugun Qirgʻiziston Respublikasi Madaniyat, axborot, sport va yoshlar siyosati vaziri Azamat Jamankulov boshchiligidagi delegatsiya kutib olindi. Mehmonlarni Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida oʻtgan tadbirda Sportni rivojlantirish vazirining maslahatchisi Avaz Karimov, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi mutasaddilari qarshi olishdi.
Kecha tunda Pokiston viloyatlararo muvofiqlashtirish federal vaziri, mamlakat sport kengashi rahbari Ehson ur Rahmon Mazari boshchiligidagi delegatsiya kutib olindi. Kun davomida yana bir qancha mamlakatlardan yigʻilish ishtirokchilari yetib kelishadi. Eslatib oʻtamiz, dastur doirasidagi asosiy tadbir 20-may kuni boʻlib oʻtadi.

В столицу прибывают представители спортивной сферы стран-участниц ШОС
Как мы сообщали ранее, завтра в Ташкенте начнёт свою работу совещание руководителей министерств и ведомств по физической культуре и спорту государств-членов ШОС. В настоящее время продолжается визит гостей в нашу столицу.
Некоторое время назад в Ташкент прибыла делегация во главе с министром культуры, информации, спорта и молодёжной политики Кыргызстана Азаматом Жаманкуловым. Во встрече, прошедшей в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова, приняли участие советник Министера Развития спорта Аваз Каримов, представители Национального Олимпийского комитета Узбекистана.
Накануне в нашу страну прибыла делегация во главе с президентом спортивного совета Пакистана Эхсоном ур Рахманом Мазари. На протяжении дня запланирован приезд ещё ряда представителей спортивной сферы стран-участниц ШОС. Напомним, что основное заседание в рамках программы состоится 20 мая.