Ravshan Roʻziqulovni tabriklaymiz!
Bugun yunon-rum kurashi boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Ravshan Roʻziqulov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ravshan Roʻziqulov 1985-yil 18-may kuni Toshkentda tugʻilgan. Sportchilik faoliyatida Doxa-2006 Osiyo oʻyinlari, Osiyo chempionatlari sovrindori boʻlgan va jahon chempionatlarida ham bir necha bor yurtimiz sharafini munosib himoya qilgan. U kishining murabbiylik faoliyati terma jamoamiz tarixida keskin burilish yasadi deb bemalol ayta olamiz. 2019-yilgi jahon chempionatida “klassik” kurashchilarimiz umumjamoa hisobida ikkinchi oʻrinni band etishdi. Mana shunday yuqori natijalar samarasi oʻlaroq Ravshan Roʻziqulov 2019-yil “Milliy sport mukofoti” tanlovida “Yilning eng yaxshi murabbiyi” nominatsiyasida gʻolib boʻldi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ravshan Roʻziqulovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Равшана Рузикулова!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по греко-римской борьбе Равшан Рузикулов празднует свой День рождения.
Равшан Рузикулов родился 18 мая 1985 года в Ташкенте. Серебряный призёр Азиатских игр 2006 года. Бронзовый призёр чемпионата Азии. Равшан Рузикулов неоднократно защищал честь Узбекистана на чемпионатах мира. Тренерская деятельность Равшана Рузикулова открыла новую ветвь в истории узбекской школы греко-римской борьбы. На лицензионном чемпионате мира 2019 года наша делегация стала второй в общекомандном зачёте. За эти выдающиеся заслуги в конце 2019 года, на церемонии вручения наград «Национальной спортивной премии» Равшан Рузикулов стал победителем в номинации «Лучший тренер года».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Равшана Рузикулова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.