Merganlarimizdan Jahon kubogida navbatdagi medal
Germaniyaning Zul shahrida o‘tkazilayotgan o‘q otish bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi Jahon kubogida terma jamoamiz navbatdagi medalini qo‘lga kiritdi. 10 metr masofaga to‘pponchadan otish dasturi yigitlarimiz uchun muvaffaqiyatli o‘tdi.
Jamoaviy dasturda merganlarimiz kuchli sakkizlikdan joy olib, final yo‘llanmasiga ega bo‘lishdi. Shundan so‘ng ular saralanganlar orasida to‘rtlikka kirishdi va Hindiston jamoasi bilan oltin medal uchun bahs olib borishdi. Afsuski, bellashuvda vakillarimizga biroz tajriba yetishmadi va yakunda kumush medallarni qo‘lga kiritdik. Bronza medali esa italiyalik yoshlarga nasib etdi.
O‘q otish bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi Jahon kubogi.
10 metr, to‘pponcha. Yigitlar o‘rtasida jamoaviy bahs:
1. Hindiston
2. O‘zbekiston (Muhammad Kamolov, Veniamin Nikitin, Umidbek Kamolbekov)
3. Italiya
Shu tariqa, hamyurtlarimiz uchun mazkur musobaqa yakunlandi. Unda terma jamoamiz 1 tadan kumush va bronza medallarini qo‘lga kiritdi. Bundan avval Muhammad Kamolov ushbu yo‘nalishning yakkalik dasturida shohsupaning uchinchi pog‘onasidan joy olgan edi. Yanada ahamiyatlisi, turnir O‘zbekiston o‘q otish federatsiyasi uchun yoshlar o‘rtasidagi Jahon kubogida qo‘lga kiritilgan ilk medallar bilan yodda qoladigan bo‘ldi.
Endi jamoamiz Ozarbayjonning Gabala shahriga yo‘l oladi va u yerda o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini o‘tkazadi. Mashg‘ulotlar yakunlangach, sportchilarimiz Gabalaning o‘zida 20-27 may kunlari xalqaro turnirda, undan keyin 27 may – 7 iyun kunlari Boku shahrida kattalar o‘rtasidagi Jahon kubogining navbatdagi bosqichida ishtirok etishadi.

Команда Узбекистана - финалистка Кубка мира!
Сборная Узбекистана завоевала очередную медаль на молодёжном Кубке мира по стрельбе, проходящем в немецком городе Зуль. Программа стрельбы из пистолета на дистанции 10 метров завершилась для отечественных спортсменов успешно.
В финальной встрече им противостояли представители Индии. В бескомпромиссной борьбе за золотую награду розыгрыша Кубка мира отечественным атлетам немного не хватило до победы. В итоге сборная Узбекистана завоевала серебро, бронзовая медаль досталась итальянской дружине.
Молодёжный Кубок мира по пулевой стрельбе.
10 м, пистолет. Командная программа:
3. Италия
Таким образом, для наших соотечественников данный турнир завершился довольно успешно. Сборная Узбекистана завоевала на нём по 1 серебряной и бронзовой награде. Напомним, что ранее в одиночной программе этого направления Мухаммад Камолов занял третье место. Кроме того, эти медали являются первыми для Узбекистана на молодёжном Кубке мира по данной дисциплине.
Теперь они отправятся в азербайджанский город Габала, где проведут свои УТС. По плану, после завершения сборов они в том же городе примут участие в международных состязаниях, которые состоятся с 20 по 27 мая, а затем в следующем этапе Кубка мира среди взрослых в Баку с 27 мая по 7 июня.