Iroqda irodali gʻalaba qozongan kamonchilarimiz tantanali kutib olindi
6-11-may kunlari Iroqning Sulaymoniya shahrida kamondan otish boʻyicha Osiyo kubogining navbatdagi bosqichi boʻlib oʻtgani, unda ishtirok etgan jamoamiz 1 ta oltin va 2 ta bronza medaliga sazovor boʻlgani haqida xabar bergan edik. Bugun tunda musobaqa qahramonlari yurtimizga qaytib kelishdi.
Sportchilarimizni Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida Sportni rivojlantirish vaziri oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, Oʻzbekiston kamondan otish federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Imamov, Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi vakillari, sportchilarimizning yaqinlari kutib ulishdi.
Qayd etish joiz, kamonchilarimizning natijalari har musobaqada yuqorilab bormoqda. Bu gal mikst dasturida BAA, Qozogʻiston va finalda Hindiston termasini magʻlub etgan sportchilarimizning gʻalabasi koʻpchilik mutaxassislarning eʼtiboriga tushdi. Bu esa jamoamizning Parij-2024 Olimpiya oʻyinlari litsenziyasi uchun jiddiy bel bogʻlaganidan dalolat bermoqda.

Успешные лучники Узбекистана вернулись на Родину!
С 6 по 11 мая в иракском городе Сулеймания состоялся очередной этап Кубка Азии по стрельбе из лука. На данных состязаниях команда Узбекистана выступила довольно успешно. В итоге престижных стартов, которые проходили в бескомпромиссной борьбе за главный трофей турнира, отечественная сборная завоевала 1 золотую и 2 бронзовые медали. Сегодня ранним утром успешные лучники вернулись на Родину.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова спортсменов встретили заместитель министра Развития спорта Шахрилло Махмудов, первый заместитель председателя Федерации стрельбы из лука Узбекистана Отабек Имамов, представители Национальной гвардии Республики Узбекистан, Национального Олимпийского комитета, близкие и родные атлетов.
Теперь представителей сборной страны по стрельбе из лука после кратковременного перерыва ожидает участие в очередных УТС.