Kamonchilarimiz Osiyo kubogida chempion boʻlishdi
Iroqning Sulaymoniya shahrida kamondan otish boʻyicha Osiyo kubogining navbatdagi bosqichi yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan terma jamoamiz 1 ta oltin va 2 ta bronza medaliga sazovor boʻldi.
Mikst dasturida chorak finalda BAA, yarim finalda Qozogʻiston termasini magʻlub etgan merganlarimizning finalda hindistonlik raqiblarini 5:4 hisobida dogʻda qoldirgani koʻpchilik mutaxassislarning eʼtiboriga tushdi. Shu tariqa, Ziyoda Abdusattorova hamda Amirxon Sodiqov juftligining irodali gʻalabasi sharafiga Oʻzbekiston madhiyasi yangradi.
Shuningdek, bronza medali uchun jamoaviy dasturda kechgan bahsda yigitlarimiz Eron termasini 6:0, qizlarimiz qozogʻistonlik raqibalarini 6:2 hisobida magʻlubiyatga uchratishdi. Afsuski, yakkalik dasturida ushbu bosqichda hindistonlik Salunke Sushant bilan bellashgan Amirxon Sodiqovga biroz omad yetishmadi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi terma jamoamizning Osiyo kubogida qoʻlga kiritgan muvaffaqiyati bilan Oʻzbekiston kamondan otish federatsiyasi, sportchi va murabbiylarimizni muborakbod etadi.

Отечественные лучники стали триумфаторами на Кубке Азии
В иракском городе Сулеймания завершился очередной этап Кубка Азии по стрельбе из лука. Участвовавшая в нём сборная Узбекистана завоевала 1 золотую и 2 бронзовые медали.
Внимание большинства зарубежных экспертов было приковано финальной встрече, в которой отечественные спортсмены обыграли в миксте соперников из Индии со счетом 5:4. Таким образом, на арене Ирака в честь тандема Зиёда Абдусатторова - Амирхон Садыков прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан.
Кроме того, в командной программе за бронзовую медаль отечественные ребята обыграли дружину Ирана со счётом 6:0, а девушки-соперниц из Казахстана, 6:2. К сожалению, в одиночной программе немного не повезло Амирхону Садыкову, который на данном этапе соревновался с индийцем Салунке Сушантом.
Национальный Олимпийский комитет поздравляет Федерацию стрельбы из лука Узбекистана, спортсменов и тренеров с замечательным участием и блестящей победой на Кубке Азии.