Svetlana Osipova hamda Alibek Temurgaliyevni tabriklaymiz!
Bugun taekvondo WT bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi vakili Svetlana Osipova hamda slalomchimiz Alibek Temurgaliyev tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Svetlana Osipova 2000 yil 3 may kuni Toshkent viloyati Chirchiq shahrida tavallud topgan. Osipova ayollar o‘rtasida eng yuqori vazn toifasida (+73 kg) qator g‘alabalarga erishib kelmoqda. Jumladan, 2017 yil Jang san’ati va yopiq inshootdagi Osiyo o‘yinlari, Islom birdamlik o‘yinlari sovrindori bo‘ldi. 2018 yil esa Osiyo o‘yinlari bronza medali sohibasiga aylandi. Mahoratli taekvondochimiz 2019 yil Yaponiyaning Chiba shahrida o‘tkazilgan Gran-pri turnirida ham shohsupaga ko‘tarilishga muvaffaq bo‘lgan. Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi.
Alibek Temurgaliyev 1994 yil bugungi sanada dunyoga kelgan. Kanoe slalomida eshkak eshish bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi. Faoliyati davomida Osiyo o‘yinlari, Jahon kubogi bosqichlarida yurtimiz sharafini munosib himoya qilgan. Joriy yil Tailandda o‘tgan Osiyo chempionatida bronza medalini qo‘lga kiritgan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Svetlana Osipova hamda Alibek Temurgaliyevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga yanada ulkan muvaffaqiyatlar, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Светлану Осипову и Алибека Темиргалиева!
Сегодня свой день рождения отмечают представительница сборной Узбекистана по таэквондо WT Светлана Осипова и слаломист Алибек Темургалиев.
Светлана Осипова родилась 3 мая 2000 года в городе Чирчик Ташкентской области. Осипова продолжает добиваться успехов в таэквондо в весовой категории свыше 73 кг. В частности, в 2017 году поднялась на пьедестал почёта на Азиатских играх в закрытых помещениях и по боевым искусствам, Играх исламской солидарности. В 2018 году стала бронзовым призёром Азиатских игр. Осипова является медалистом турнира Гран-при 2019 года в японском городе Чиба. Участница Олимпийских игр Токио-2020.
Алибек Темиргалиев родился в 1994 году. Член сборной Узбекистана по гребному слалому. За свою карьеру достойно защищал честь страны на Азиатских играх и эатапах Кубка мира. В этом году завоевал бронзовую медаль на чемпионате Азии в Таиланде.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Светлану Осипову и Алибека Темиргалиева с Днём рождения, желает им дальнейших успехов и достойных выступлений на самых престижных соревнованиях.