O‘zbek gimnastikasi faxri Zinaida Bondarenko 91 yoshda
Mamlakatimiz gimnastikasi rivojiga ulkan hissa qo‘shgan sport faxriysi Zinaida Bondarenko 91 yoshni qarshi oldi. Shu munosabat bilan O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov Zinaida Mixaylovnanining xonadoniga tashrif buyurib, tavallud ayyomi bilan qutladi.
Uchrashuvda Zinaida Bondarenkoning yaqinlari ham ishtirok etishdi. Bahodir Maxsitovich ushbu insonning o‘zbek sporti rivojiga qo‘shgan hissasini alohida e’tirof etib, uzoq yillik fidokorona mehnati uchun mamlakat sport faxriylari kengashi nomidan tashakkur bildirdi.
Ma’lumot uchun, Zinaida Bonarenko 1931 yil dunyoga kelgan. Faoliyati davomida ikki karra Olimpiya o‘yinlari chempioni Elvira Saadi kabi yorqin gimnastikachilarni tarbiyalagan. Fursatdan foydalanib, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ham Zinaida Mixaylovnani 91 yoshni qarshi olgani bilan qutlab, u kishiga uzoq umr tilaydi.

Ветерану спорта Зинаиде Бондаренко 91 год
Ветеран спорта Зинаида Бондаренко, внёсшая огромный вклад в развитие гимнастики страны, сегодня празднует своё 91 летие. В связи с этим председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов посетил семью Зинаиды Михайловны и поздравил её с Днем рождения.
На встрече также присутствовали родные и близкие именинницы. Баходир Махситович особо отметил вклад Зинаиды Бондаренко в развитие узбекского спорта и выразил благодарность от имени Совета ветеранов спорта страны за многолетний самоотверженный труд.
Зинаида Бонаренко родилась в 1931 году. За свою карьеру она воспитала таких ярких гимнасток, как двукратная чемпионка Олимпийских игр Эльвира Саади. Пользуясь случаем, Национальный Олимпийский комитет Узбекистана также поздравляет именинницу с Днём рождения и желает крепкого здоровья.