Ramziddin Saidov 40 yoshda!
Ramziddin Saidov 1982 yil 14 aprel kuni Buxoro viloyatida tug‘ilgan. Afina-2004 va London-2012 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi. Faoliyati davomida Gran-pri, “Katta dubulg‘a” turnirlarida bir necha bor g‘alaba qozongan. Ramziddin Saidov hozirda xalqaro toifadagi hakam sifatida faoliyat olib bormoqda. Uning bellashuvlarni oqilona boshqarib borishi sabab Xalqaro dzyudo federatsiyasi hamyurtimizga eng muhim va markaziy bellashuvlarni ishonib topshirmoqda. Shu bilan birgalikda, yurtdoshimiz Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida bir qator mas’uliyatli bellashuvlarni boshqardi.
Ramziddin Beshimovich qayd etgan natijalari uchun davlatimiz tomonidan "Shuhrat" medali, "Do‘stlik" ordeni va "O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi" faxriy unvonlari bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Ramziddin Saidovni bugungi tavallud ayyomi bilan muborakbod etadi va unga uzoq umr, mustahkam salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Рамзиддина Саидова!
Сегодня один из ярких представителей узбекского дзюдо Рамзиддин Саидов празднует свой День рождения.
Рамзиддин Саидов родился 14 апреля 1982 года в Бухаре. Участник Олимпийских игр Афина-2004 и Лондон-2012. Неоднократно поднимался на высшую ступень пьедестала почёта на турнирах серии «Большого шлема» и Гран-при. На сегодняшний день продолжает свою деятельность в качестве судьи международной категории. Благодаря своей справедливой и качественной работе Международная федерация дзюдо часто назначает Рамзиддина Саидова в качестве судьи на самых крупных и важных турнирах. Не исключение и Олимпиада Токио-2020, на которой он также судил ответственные и центральные поединки.
За свои высокие достижения удостоен почётного звания "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", медали "Шухрат", а также является кавалером ордена "Дустлик".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Рамзиддина Саидова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и дальнейших успехов.