Kamonchilarimiz Turkiyadagi xalqaro musobaqada ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritishdi
Turkiyaning Antalya shahrida kamondan otish bo‘yicha “Qahramon bahodirlar” nomli xalqaro musobaqa o‘z yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan merganlarimiz jamoaviy dasturda kumush medalga sazovor bo‘lishdi.
Fransiya va Turkiya terma jamoalarini mag‘lub etgan yigitlarimiz hal qiluvchi bahsda sloveniyalik atletlarga qarshi bellashishdi. Murosasiz kechgan bahs yevropalik sportchilarning 6:2 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi.
Ayollar o‘rtasida vakillarimiz ishtirokida uchinchi o‘rin uchun kechgan bahs ham qiziqarli o‘tdi. Mezbonlarga qarshi kechgan bellashuvning asosiy qismida 4:4 hisobi qayd etildi. Qo‘shimcha imkoniyatlarda turk qizlari omadli chiqib, bronza medaliga sazovor bo‘ldilar. Afsuski, mikst bahslarida ham uchinchi o‘rin uchun kechgan bahsda merganlarimiz moldovalik raqiblariga imkoniyatni boy berib qo‘yishdi.
Endi terma jamoamiz 17 aprelgacha xalqaro o‘quv-mashg‘ulot yig‘inida ishtirok etadi. Ushbu yig‘in 18-24 aprel kunlari Antalyada o‘tadigan Jahon kubogi bosqichiga tayyorgarlik vazifasini o‘tab beradi.

Наши лучники заняли второе место на международном турнире в Турции
В турецком городе Анталья завершились международные соревнования по стрельбе из лука «Кахрамон Баходирлар». Участвовавшие в нём атлеты Узбекистана завоевали серебряные медали в командной программе.
Наши ребята, обыграв сборные Франции и Турции, в решающем матче боролись за главный трофей турнира со спортсменами Словении. Бескомпромиссный матч завершился победой европейских лучников со счётом 6:2.
Захватывающе прошли состязания и за третье место среди женщин с участием отечественных спортсменок. Основная часть встречи завершилась со счётом 4:4. В дополнительных возможностях представительницам хозяев соревнований удалось обыграть сборную Узбекистана, тем самым завоевать бронзовую медаль. К сожалению, в матче за третье место в миксте наши атлеты уступили команде Молдовы.
Теперь наша сборная примет участие в международных учебно-тренировочных сборах до 17 апреля. Эти тренировки послужат подготовкой к этапу Кубка мира, который пройдет также в Анталии с 18 по 24 апреля.