MOQ qoshidagi tibbiyot markazi xalqaro sertifikat olish yo‘lida qadam tashlamoqda
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi zamonaviy sharoitlarga ega bo‘lgan yurtimizdagi ilg‘or tibbiyot muassasalaridan hisoblanadi. Markazning yangi rahbari Kamol Sirojitdinov RSTIAMdagi faoliyatini Markazni xalqaro akkreditatsiyadan o‘tkazish maqsadida mas’ul tashkilot mutasaddilari bilan uchrashishdan boshladi.
Bu borada Kamol Komilovich Botagoz Kaupbayeva boshchiligidagi Sog‘liqni saqlash sifati bo‘yicha akkreditatsiya markazi (ACQH) vakillarini qabul qildi. Tashrif davomida mehmonlar MOQ qoshidagi tibbiyot markazining imkoniyati, zamonaviy innovatsion texnikalar bilan jihozlanganligi, mijozlarga xizmat ko‘rsatish qamrovi va sharoitlarni o‘rgandi. Tor doirada o‘tgan uchrashuv davomida Kamol Sirojitdinov davlatimiz tomonidan barcha yo‘nalishlar qatori sport tibbiyoti yo‘nalishiga ham ko‘rsatilayotgan e’tibor, sohani qo‘llab-quvvatlash yo‘lida amalga oshirilayotgan ishlar haqida so‘zlab berdi.
Ma’lumot uchun, ushbu tashkilot Qozog‘iston Respublikasining sog‘likni saqlash akkreditatsiyasi bo‘yicha jahonda tan olingan, shuningdek, MDH davlatlari orasidagi yagona akkreditatsiya markazi hisoblanadi. Tashkilot akkreditatsiyadan o‘tkazish jarayonida o‘rganilayotgan ob’ektga 500 ta ko‘rsatkich bo‘yicha rasmiy sertifikat beradi. Suhbat davomida har ikki Markaz o‘rtasida hamkorlikni yanada chuqur yo‘lga qo‘yish, sport tibbiyotidagi eng so‘nggi yutuqlardan keng foydalanish bo‘yicha fikrlar almashildi.

РНПЦСМ при НОК делает шаг для получения международной сертификации
Республиканский научно-практический центр спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете Узбекистана является одним из передовых учреждений страны с современными условиями, имеющий оборудование, отвечающее всем мировым стандартам. Новый руководитель РНПЦСМ Камол Сирожитдинов начал свои первые шаги деятельности в Медицинском центре со встречи с должностными лицами ответственной Организации в проведении международной аккредитации.
В связи с этим Камол Комилович принял представителей Центра аккредитации по качеству здравоохранения (ACQH) под руководством Ботагоз Каупбаевой. В ходе визита гости ознакомились с возможностями медицинского Центра при НОК, оснащением современными инновационными технологиями, охватом и условиями обслуживания клиентов. В ходе встречи, прошедшей в узком кругу, Камол Сирожитдинов рассказал о высоком внимании, оказываемом со стороны государства всем направлениям спортивной медицины, а также о проводимой работе по поддержке сферы.
Для справки, зарубежная Организация является признанным во всём мире Центром аккредитации здравоохранения Республики Казахстан, а также единственным аккредитационным Центром среди стран СНГ. Организация в процессе работы выдаёт официальный сертификат исследуемому объекту по 500 показателям. В ходе беседы состоялся обмен мнениями по дальнейшему углублению сотрудничества между двумя Центрами, широкому использованию новейших достижений во благо развития спортивной медицины.