"Golden Belt": O‘zbek bokschilari umumjamoa hisobida birinchi bo‘lishdi
Ruminiyada boks bo‘yicha "Golden Belt" nomli xalqaro turnir o‘z yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan O‘zbekiston terma jamoasi 6 ta oltin medal bilan umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Ma’lum qilganimizdek, musobaqada 10 nafar bokschimiz final yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan va 3 ta vaznda o‘zbek o‘g‘lonlarining chempionlik uchun o‘zaro ringga ko‘tarilishi jamoamiz kamida 3 ta oltin medalni naqd qilishidan dalolat berar edi. Yakunda bokschilarimiz 6 ta oltin, 4 ta kumush va 3 ta bronza medallarini qo‘lga kiritishdi. Shubhasiz, bunday natijaga turnirda ishtirok etgan hech qaysi jamoa yaqinlasha olmadi. Ruminiyadagi musobaqada g‘olib va sovrindor bo‘lgan bokschilarimiz:
Oltin:
-48 kg: Asilbek Jalilov
-54 kg: Shahzod Muzaffarov
-67 kg: Javlon Yuldashev
-75 kg: Saidjamshid Ja’farov
-80 kg: Dilshod Ro‘zmetov
+92 kg: Lazizbek Mullajonov
Kumush:
-75 kg: Abdulaziz Abdupattayev
-80 kg: Odiljon Aslonov
-92 kg: Diyor O‘ralov
+92 kg: Jahongir Zokirov
-57 kg: Dilshod Abdumurodov
-60 kg: Shunqor Abdurasulov
-63,5 kg: Shoxruhbek Kenjayev
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi O‘zbekiston boks federatsiyasi va jamoamizni mazkur musobaqada vatanimiz sharafini munosib himoya qilib, yigitlarimizning umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritgani bilan samimiy tabriklaydi.

"Golden Belt": сборной Узбекистана нет равных!
В Румынии завершился международный турнир по боксу "Golden Belt". Участвовавшая в нём сборная Узбекистана заняла первое место в общекомандном зачёте.
Ранее мы сообщали о том, что 10 боксёров нашей страны будут выступать в финале. Кроме того, в 3 весовых категориях за золото между собой боролись отечественные мастера кожаной перчатки, что обеспечило нашей команде как минимум записать в свой актив 3 золота и 3 серебра. В итоге дружина Узбекистана завоевала: 6 золотых, 4 серебряных и 3 бронзовых медалей. Безусловно, ни одна страна-участница престижного турнира, не смогла приблизиться к такому результату.
-67 кг: Джавлон Юлдашев
-80 кг: Дилшод Рузметов
-92 кг: Диёр Уралов
-63,5 кг: Шохрухбек Кенджаев
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию бокса Узбекистана, спортсменов, их родных и близких с достигнутым результатом, желает дальнейших успехов и только удачных взлётов на мировой арене!