Muhammadkarim Xurramov va Nigora Tursunqulovani tabriklaymiz!
Bugun Olimpiya o‘yinlarida yurtimiz sharafini himoya qilgan 2 nafar sportchimiz Muhammadkarim Xurramov hamda Nigora Tursunqulova tavallud ayyomini nishonlashmoqda.
Dzyudochimiz Muhammadkarim Xurramov 1997 yil 4 aprel kuni Surxondaryo viloyatida tavallud topgan. Yoshlar o‘rtasida Osiyo chempionati g‘olib va sovrindori, Dyusseldorf “Katta dubulg‘a” turnirining oltin medal sohibi. Polvonimiz -100 kg vazn toifasida Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etgan.
Nigora Tursunqulova 1999 yil 4 aprel kuni Jizzax viloyatida tug‘ilgan. Taekvondochimiz 2018 yil Indoneziyada o‘tgan Osiyo o‘yinlarida bronza va Vetnamdagi Osiyo chempionatining oltin medal sohibi hisoblanadi. Shuningdek, 2019 yil Chiba (Yaponiya) Gran-prisi hamda Usi (Xitoy) shaharida o‘tgan “Katta dubulg‘a” (saralash) musobaqasida bronza medalini qo‘lga kiritgan. Rio-2016 va Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi, “Zulfiya” nomidagi davlat mukofoti sohibi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi sportchilarimizni bugungi tavallud ayyomlari bilan tabriklab, ularga mustahkam sog‘lik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем Мухаммадкарима Хуррамова и Нигору Турсункулову!
Сегодня именитые спортсмены Узбекистана Мухаммадкарим Хуррамов и Нигора Турсункулова празднуют свой День рождения.
Дзюдоист Мухаммадкарим Хуррамов родился 4 апреля 1997 года в Сурхандарьинской области. Он является победителем и призёром чемпионатов Азии среди молодёжи, триумфатором турнира серии "Большого Шлема" в Дюссельдорфе. Хураммов принимал участие а Токио-2020 в весовой категории до 100 кг.
Нигора Турсункулова родилась 4 апреля 1999 года в Джиззаке. На Азиастких играх 2018 года завоевала бронзовую медаль, а на чемпионате Азии в Вьетнаме - золото. Также, является бронзовым призёром Гран-при 2019 года в Чибе (Япония) и "Большого Шлема" (отбор) в городе Уси (Китай). Выступала на Олимпийских играх Рио-2016 и Токио-2020, лауреат Государственной премии имени Зульфии.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов, желает им крепкого здоровья, успехов и дальнейших побед.