Alisher Yusupov Antalya “Katta dubulg‘a” musobaqasining kumush medali sohibiga aylandi
Turkiyada dzyudo bo‘yicha Antalya “Katta dubulg‘a” turniri o‘z yakuniga yetdi. Musobaqaning so‘nggi bellashuvida hamyurtimiz Alisher Yusupov gruziyalik Guram Tushishvili bilan chempionlik uchun bahs olib bordi.
Eng og‘ir vazn toifasida kurashgan polvonimiz dastlab vazari ishlashga muvaffaq bo‘ldi. Biroq bahs o‘rtasida tajribali raqib, Tokio-2020 finalchisi, jahon chempioni ippon bahosi bilan bellashuvni foydasiga hal qildi.
Shu tariqa, delegatsiyamiz Antalya “Katta dubulg‘a” musobaqasini 2 ta kumush va 3 ta bronza, jami 5 ta medal bilan yakunladi. O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ushbu muvaffaqiyat bilan O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi va jamoamizni tabriklaydi.

Алишер Юсупов стал серебряным призёром турнира "Большого шлема" в Анталии
В Турции завершился турнир "Большого шлема" по дзюдо в Анталии. В решающем поединке наш соотечественник Алишер Юсупов встретился с грузином Гурамом Тушишвили.
Наш единоборец, который боролся в самой тяжелой весовой категории, сначала смог заработать оценку вазари. Однако, в середине поединка опытный соперник, финалист Токио-2020, чемпион мира при помощи самого высокого очка - иппон, решил исход встречи в свою пользу.
Таким образом, наша делегация завершила турнир "Большого шлема" в Анталии с 2 серебряными и 3 бронзовыми медалями. Национальный Олимпийский комитет поздравляет Федерацию дзюдо Узбекистана и отечественную сборную с этим успехом.