“Oʻzbekiston sport faxriysi” koʻkrak nishonlari oʻz egalarini topdi
Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi uzoq yillar yurtimiz sporti rivoji yoʻlida faoliyat olib borgan yana bir guruh fidoyilarga “Oʻzbekiston sport faxriysi” koʻkrak nishonlarini topshirdi. MOQda oʻtgan tadbirda Kengash raisi Bahodir Maxsitov va koʻplab faxriylar ishtirok etishdi.
Tadbir avvalida nuroniylarimiz jam boʻlib, yurtimiz sportining kundan kunga rivojlanib borayotgani, Prezidentimiz tomonidan koʻrsatilayotgan eʼtibor xususida suhbat qurishdi. Yoshlik davrlarini eslab, hozirda sportchilarimiz ulkan imkoniyatlardan unumli foydalanib kamol topayotganlari haqida alohida gapirishdi. Shuningdek, faxriylarimiz Bahodir Jalolov, Akbar Joʻrayev, Ulugʻbek Rashitov kabi qahramonlarimizni yoshlar orasida yanada mashhur qilish borasida oʻz fikrlarini bildirdilar.
Shundan soʻng Uzoq Bozorov, Vladimir Gasanbekov, Hokim Matchanov, Baxtiyor Rajabov kabi 10 nafar fidoyilarimiz “Oʻzbekiston sport faxriysi” koʻkrak nishonlarini qabul qilib olishdi. Oʻz navbatida, faxriylarimiz davlatimizning gʻamxoʻrligi va eʼtiboridan mamnun boʻlib, sportimiz rivoji uchun hozir ham bor kuch-gʻayratlarini ishga solishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Группе ветеранов были вручены нагрудные знаки "Узбекистон спорт фахрийси"
Сегодня со стороны Совета ветеранов спорта Узбекистана были вручены нагрудные знаки "Узбекистон спорт фахрийси" еще одной группе преданных своему делу людей, долгие годы вкладывавших свою душу в развитие узбекского спорта. В мероприятии, прошедшем в НОК, приняли участие председатель Совета Баходир Махситов и ветераны.
В начале встречи собравшиеся ещё раз отметили развитие здорового образа в нашей стране, о внимании, уделяемом Президентом всесторонней популяризации различных спортивных дисциплин среди населения. Вспоминая свои юношеские годы, они отдельно говорили о том, что сейчас спортсмены имеют хороший потенциал, огромные возможности и самые наилучшие условия. Ветераны также высказали своё мнение о том, как героев современности таких как: Баходир Жалолов, Акбар Джураев, Улугбек Рашитов сделать более популярными среди молодёжи.
После этого 10 ветеранов, такие как Узок Бозоров, Владимир Гасанбеков, Хоким Матчанов, Бахтиёр Раджабов получили нагрудные знаки "Узбекистон спорт фахрийси". В свою очередь, они поблагодарили за заботу и внимание государства, а также отметили, что готовы дальше прилагать все усилия для развития нашего спорта.