Velosportchilarimizni qutlash boshqa sport turlariga qaraganda oʻzgacha oʻtdi. Mutasaddilar musobaqa qahramonlarini “Bunyodkor” stadionida qarshi olishdi. Marosimda MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov, Kozim Oʻrinboyxoʻjayev boshchiligidagi Oʻzbekiston velosiped sporti federatsiyasi vakillari, Oʻzbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish hamda Mudofaa vazirligi xodimlari, sportchilarimizning yaqinlari ishtirok etishdi.
Qitʼamizning 23 mamlakatidan tashrif buyurgan sportchilar bilan kechgan raqobatda hamyurtlarimiz 5 ta oltin, 1 ta kumush va 2 ta bronza medallarini qoʻlga kiritib, umumjamoa hisobida ikkinchi oʻrinni egallashgan edi. Qayd etish joiz, bu jamoamizning Osiyo chempionatlari tarixidagi eng yaxshi natijasi boʻldi.
Marosimda mutasaddilar sportchilarimizni ushbu ulkan muvaffaqiyat bilan qutlab, ularga kelgusi musobaqalarda, jumladan joriy yil Xanchjou shahrida oʻtadigan Osiyo oʻyinlarida ham chempionlik shohsupasiga koʻtarilishlarini tilashdi.

Героев чемпионата Азии почётно встретили на стадионе "Бунёдкор"
С 24 по 29 марта в столице Таджикистана состоялся чемпионат Азии по велоспорту. Успешных соотечественников сегодня достойно встретили в столице.
Официальные лица поздравили героев соревнований на стадионе "Бунёдкор". В церемонии приняли участие заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, представители Федерации велосипедного спорта Узбекистана во главе с Козимом Уринбойхуджаевым, сотрудники Министерства развития спорта и Министерства обороны Республики Узбекистан, близкие и родные спортсменов.
Напомним, что на данных континентальных стартах наши соотечественники завоевали: 5 золотых, 1 серебряную и 2 бронзовые медали. А это позволило им среди 23-х стран-участниц занять второе место в общекомандном зачёте. Стоит отметить, что это лучший результат сборной Узбекистана по велоспорту в истории чемпионатов Азии.
На мероприятии официальные лица поздравили наших спортсменов с этим успехом и пожелали им дальнейших успехов, удачных выступлений на предстоящих соревнованиях, в том числе Азиатских играх Ханчжоу-2022.