Ozarbayjonda sport gimnastikasi boʻyicha Jahon kubogining soʻnggi bosqichi start olmoqda
Bugun Ozarbayjon poytaxti Boku shahrida sport gimnastikasi boʻyicha Jahon kubogi boʻyicha mavsumning soʻnggi bosqichiga start beriladi. 3-aprelga qadar davom etadigan musobaqada jamoamiz ham asosiy tarkib bilan ishtirok etadi.
Oʻzbekiston gimnastika federatsiyasi matbuot xizmatining maʼlum qilishicha, turnirda 35 mamlakatdan 151 nafar gimnastikachi roʻyxatdan oʻtgan. Jamoamiz ayni Qohira bosqichidagi tarkib bilan qatnashadi: Oksana Chusovitina, Ominaxon Halilova, Dildora Aripova, Rasuljon Abdurahimov, Abdulla Azimov, Habibullo Ergashev, Oʻtkirbek Joʻrayev.
Eslatib oʻtamiz, ushbu tarkib bilan sportchilarimiz Misrda 2 ta kumush medalini qoʻlga kiritishgan edi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi jamoamizga boʻlajak bahslarda omad tilaydi.

В Баку стартует заключительный этап Кубка мира по спортивной гимнастике
Сегодня в столице Азербайджана будет дан старт заключительному этапу Кубка мира текущего сезона по спортивной гимнастике. В турнире, который продлится до 3 апреля, примет участие также и сборная Узбекистана.
По информации пресс-службы Федерации гимнастики Узбекистана, на турнире свои возможности испытает 151 атлет из 35 стран. Наша команда примет участие точно таким же составом, как и на этапе Кубка мира в Каире.
Оминахон Халилова
Дилдора Арипова
Уткирбек Джураев.
Напомним, что в Египте Оксана Чусовитина и Дилдора Арипова стали серебряными призёрами. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает отечественной делегации удачи в предстоящих соревнованиях.