Baydarka va kanoechilarimiz Osiyo chempionatini muvaffaqiyatli boshlashdi
Tailandda slalom bahslaridan so‘ng baydarka va kanoe bo‘yicha Osiyo chempionatiga start berildi. Quvonarlisi, sportchilarimiz kunning birinchi yarmidagi dasturda 5 ta oltin, 5 ta kumush va 1 ta bronza, jami 11 ta medal qo‘lga kiritishdi.
Musobaqa yoshlar va kattalar o‘rtasida o‘tkazilmoqda. Buenos-Ayres-2018 o‘smirlar Olimpiadasi chempioni Gulbahor Fayziyeva kattalar toifasida ham o‘zining nimalarga qodir ekanini yana bir karra ko‘rsatib, qit’a birinchiligining oltin medaliga sazovor bo‘ldi. Shuningdek, jamoamiz g‘aznasiga yana 4 ta oltin medalni yoshlarimiz taqdim qilishdi. Ayni paytgacha medal qo‘lga kiritgan sportchilarimiz:
Kattalar, oltin medal:
C-1: Gulbahor Fayziyeva
K-1: Shaxriyor Mahkamov
K-2: Shohruhbek Azamov va Samandar Haydarov
K-4: Kamila Malaxova, Yuliya Borzova, Yekatirina Shubina, Arina Tanatmisheva
C-1: Nurislom To‘xtasin o‘g‘li
Yoshlar, oltin medal:
K-1: Akmal Mirzayev
K-1: Kseniya Ivliyeva
C-1: Muhammadali Mirismanov
C-2: Kamoliddin Rahmatullayev va Azimjon Sotiboldiyev
C-1: Shohsanam Sherzodova
K-4: Ibratbek Ergashev, Abdusalom Normirzayev, Akmal Mirzayev va Sergey Slepov
Ma’lumot uchun, barcha yo‘nalishlar 1000 metr masofaga o‘tkazildi. Yoshlar toifasi 18 yoshgacha bo‘lgan sportchilar o‘rtasida tashkil etildi.

ЧА по гребле на байдарках и каноэ: отечественные спортсмены стартовали успешно
После соревнований по гребному слалому в Таиланде стартовал чемпионат Азии по гребле на байдарках и каноэ. Отрадно, что в первой половине стартового дня наши спортсмены завоевали 5 золотых, 5 серебряных и 1 бронзовую медали.
Турнир проходит среди молодёжи и взрослых. Чемпионка юношеских Олимпийских игр 2018 года в Буэнос-Айресе Гулбахор Файзиева показала своё превосходство и в состязаниях среди взрослых. На континентальном первенстве она поднялась на высшую ступень пьедестала почёта. Кроме того, копилка отечественной команды нашей команды пополнилась ещё 4 золотыми наградами в соревнованиях среди молодёжи.
С-1: Гулбахор Файзиева;
К-1: Шахриёр Махкамов,
К-2: Шохрухбек Азамов и Самандар Хайдаров,
К-4: Камила Малахова, Юлия Борзова, Екатерина Шубина, Арина Танатмишева;
С-1: Нурислам Тухтасин угли.
Соревнования среди молодёжи.
К-1: Акмаль Мирзаев,
К-1: Ксения Ивлиева,
С-1: Мохаммадали Мирисманов,
С-2: Камолиддин Рахматуллаев и Азимжон Сотилболдиев;
С-1: Шохсанам Шерзодова,
К-4: Ибратбек Эргашев, Абдусалом Нормирзаев, Акмаль Мирзаев и Сергей Слепов.
Отметим, что состязания всех видов программ состоялись на дистанции 1000 метров. Что касается соревнований среди молодёжи, то лучших определили в возрасте до 18 лет.