Qohiradan xushxabar davom etadi
Misr poytaxtida oʻtkazilayotgan sport gimnastikasi boʻyicha Jahon kubogining uchinchi bosqichida terma jamoamiz navbatdagi medalni qoʻlga kiritgan. Bu gal yosh umidli vakilamiz Dildora Aripova sovrindorlar qatoridan joy oldi.
Erkin mashq dasturida ishtirok etgan Aripova oʻzining texnik jihatdan ancha murakkab boʻlgan chiqishini maromida bajara oldi va yakunda kumush medalni qoʻlga kiritdi. Vakilamiz faqatgina vengriyalik Dorina Boyetsoyegodan ortda qoldi xolos. Kuchli uchlikka kanadalik Lauri Denomi yakun yasab berdi.
Eslatib oʻtamiz, kecha tayanib sakrash dasturida Oksana Chusovitina ham kumush medalni qoʻlga kiritgan edi. Shu tariqa, delegatsiyamiz mazkur musobaqada 2 ta kumush medalni qoʻlga kiritib turibdi.

Хорошие новости из Каира!
На очередном этапе Кубка мира по спортивной гимнастике, который проходит в столице Египта, наша сборная завоевала ещё одну медаль. Дилдора Арипова, представляющая делегацию Узбекистана вошла в число призёров.
Участвуя в вольных упражнениях, Арипова выполнила ряд технически сложных программ и в итоге завоевала серебряную медаль. Наша соотечественница пропустила вперёд лишь венгерку Дорину Боецоего. Тройку лидеров замкнула канадка Лаури Деноми.
Напомним, накануне в программе опорных прыжков Оксана Чусовитина также пополнила копилку сборной Узбекистана серебряной медалью. Таким образом, пока к этому моменту наша делегация, на этих престижных стартах, имеет на своём счету 2 награды серебряного отлива.