Eng kuchli ogʻir atletikachilarimiz Xivada jam boʻlishdi
Xorazm viloyatida ogʻir atletika boʻyicha oʻsmirlar va kattalar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionati start olmoqda. Ayni paytda yurtimizning eng sara polvonlari Xivaga yetib kelishdi.
Reglamentga koʻra, bugun barcha jamoa va sportchilarni yakuniy roʻyxatdan oʻtkazish, hakamlar yigʻilishi kabi tadbirlar oʻtkaziladi. Ertadan esa oʻsmirlar toifasidagi bahslarga start beriladi. Eslatib oʻtamiz, 15-18-mart kunlari oʻsmirlar, 19-21-mart kunlari kattalar oʻrtasidagi bahslar oʻrin olgan. Musobaqada Akbar Joʻrayev, Ruslan Nurudinov kabi Olimpiya oʻyinlari chempionlari, shuningdek, Doston Yoqubov, Adhamjon Ergashev kabi jahon chempionati gʻolib va sovrindorlari ham ishtirok etishadi.

В Хиве собрались наши сильнейшие тяжелоатлеты
В Хорезмской области стартует чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике среди юниоров и взрослых. К этому моменту в Хиву прибыли лучшие представители данной дисциплины страны.
Согласно регламенту, сегодня пройдёт заключительная регистрация всех команд и спортсменов, а также собрание судей. Завтра стартуют соревнования среди юниоров, которые продлятся до 18 марта, а 19-21 марта лучших определят в соревнованиях среди взрослых. В первенстве примут участие чемпионы Олимпийских игр Акбар Джураев, Руслан Нурудинов, а также победители и призёры чемпионатов мира Достон Якубов, Адхамжон Эргашев. А это в свою очередь, придаст состязаниям ещё большую зрелищность и высокую конкуренцию среди участников.