Toshkentda o‘tadigan dzyudo bo‘yicha jahon chempionatiga ro‘yxatdan o‘tish boshlandi
Ma’lumki, bu yil dzyudo olamidagi eng yirik start – kattalar o‘rtasidagi jahon chempionatiga poytaxtimiz mezbonlik qiladi. 6-12 oktyabr kunlari o‘tkaziladigan musobaqada sayyoramizning eng kuchli dzyudochilari bahs olib borishadi.
Xalqaro dzyudo federatsiyasi (IJF) rasmiy saytida Toshkentda o‘tadigan JChda ishtirok etish uchun terma jamoalar o‘z sportchilarini ro‘yxatdan o‘tkazishni boshlashdi. IJF.org saytida Bagam orollari va Markaziy Afrika Respublikasi ushbu musobaqada ishtirok etadigan dzyudochilarini birinchilardan bo‘lib ro‘yxatdan o‘tkazgani ko‘rinmoqda.

Началась регистрация на ЧМ по дзюдо Ташкент-2022
Как известно, в этом году в нашей столице пройдет один из престижнейших крупных стартов в мире дзюдо – первенство планеты среди взрослых. Турнир состоится с 6 по 12 октября.
На официальном сайте Международной федерации дзюдо (IJF) началась регистрация сборных команд для участия в данном чемпионате мира. На сайте IJF.org видно, что Багамские острова и Центральноафриканская Республика зарегистрировались одними из первых для участия в предстоящем ответственном турнире года.
Напомним, что данное первенство планеты будет организовано в Узбекистане впервые. Отметим, что до начала важных стартов осталось 211 дней.