Muxtasar Tohirovani tabriklaymiz!
Bugun o‘q otish sporti bo‘yicha terma jamoamiz a’zosi Muxtasar Tohirova tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Tohirova Muxtasar Jahongir qizi 2000 yil 5 mart kuni Namanganda tug‘ilgan. Pnevmatik miltiqdan otish bo‘yicha 2017 yildan milliy terma jamoa a’zosi hisoblanadi. Ko‘plab xalqaro musobaqalar g‘olib va sovrindori, Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi. 2021 yil Qozog‘istonda o‘tgan Osiyo chempionatida ikki dasturda kumush medalni qo‘lga kiritgan. Olimpiya o‘yinlari yakunida Prezidentimiz tomonidan “Kelajak bunyodkori” medali bilan taqdirlandi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Muxtasar Tohirovani tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Мухтасар Тохирову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по стрельбе Мухтасар Тохирова отмечает свой День рождения.
Тохирова Мухтасар Джахонгир кизи родилась 5 марта 2000 года в Намангане. Член сборной команды по стрельбе из пневматической винтовки с 2017 года. Победительница и призёр многих международных соревнований, участница Олимпийских игр Токио-2020. На чемпионате Азии 2021 года в Казахстане завоевала серебряную медаль в двух программах. По окончании главных стартов четырёхлетия со стороны Президента была награждена медалью "Келажак бунёдкори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Мухтасар Тохирову с Днём рождения, желает ей долгих лет жизни и крепкого здоровья.