Xorazmda voleybol bo‘yicha Markaziy Osiyo davlatlari uchun menejerlik kursi o‘tkazilmoqda
Osiyo voleybol konfederatsiyasining yillik taqvim rejasiga ko‘ra, 2-5 mart kunlari Xorazm viloyatida menejerlik bo‘yicha xalqaro o‘quv-seminar o‘tkazilishi belgilangan. Urganch shahrida seminar o‘z ishini boshladi.
Xalqaro o‘quv-seminariga Osiyo voleybol konfederatsiyasi ijrochi direktori Shanrit Vongprasert rahbarlik qilmoqda. Seminarda Markaziy va Janubiy Osiyo mintaqasidagi 7 ta davlatdan 24 nafar tinglovchi qatnashyapti. Jumladan, xalqaro o‘quv-seminarda Pokiston (1 nafar), Bangladesh (1), Maldiv orollari (1), Qozog‘iston (1), Qirg‘iziston (1), Tojikiston (2) hamda O‘zbekiston (17 nafar)dan tinglovchilar ishtirok etishmoqda, deya ma’lum qiladi O‘zbekiston voleybol federatsiyasi.
Kurs yakunida har bir tinglovchiga maxsus sertifikat beriladi. Bu esa ularga Osiyo voleybol konfederatsiyasi hamda CAVA – Markaziy Osiyo voleybol assotsiatsiyasi shafeligida o‘tayotgan musobaqalarda rasmiy shaxslar qatorida qatnashish huquqini beradi.
Seminardan bo‘sh vaqtlarida mehmonlar Xorazm viloyatida bo‘lib o‘tayotgan voleybol bo‘yicha ayollar o‘rtasidagi O‘zbekiston chempionatining 2-tur o‘yinlari hamda 45 yoshdan oshgan faxriylar va havaskorlar ishtirokidagi Respublika turnirini kuzatib borishadi. Qolaversa, mehmonlar ko‘hna Xorazmning diqqatga sazovor joylari va boy madaniy merosi bilan ham tanishish imkoniga ega bo‘lishadi.

В Хорезме проходят курсы менеджмента по волейболу для стран Центральной Азии
Согласно ежегодному календарному плану Азиатской конфедерации волейбола, 2-5 марта в Хорезмской области организован международный учебный семинар по менеджменту. Семинар начал свою работу в городе Ургенч.
Данное международное занятие возглавляет исполнительный директор Азиатской конфедерации волейбола Шанрит Вонгпрасерт. По информации пресс-службы Федерации волейбола Узбекистана в семинаре принимают участие 24 слушателя из 7 стран Центральной и Южной Азии. В частности, представители Пакистана (1), Бангладеш (1), Мальдив (1), Казахстана (1), Кыргызстана (1), Таджикистана (2) и Узбекистана (17).
По окончании курса каждому слушателю выдается специальный сертификат. Это даёт им право в качестве официальных лиц участвовать в состязаниях, проводимых под эгидой Азиатской конфедерации волейбола и CAVA – Центральноазиатской ассоциации волейбола.
В свободное от семинара время гости будут следить за играми 2-го тура чемпионата Узбекистана по волейболу среди женщин, проходящего в Хорезмской области, а также за Республиканским турниром с участием ветеранов и любителей старше 45 лет. Кроме того, у зарубежных специалистов также будет возможность познакомиться с достопримечательностями и богатым культурным наследием Древнего Хорезма.