Qilichbozlarimiz birinchi kunni 2 ta oltin va 2 ta kumush medal bilan yakunlashdi
Toshkentda qilichbozlik bo‘yicha o‘tkazilayotgan o‘smirlar va yoshlar o‘rtasidagi Osiyo chempionatining birinchi kun bellashuvlari tugadi. Unda o‘smir qizlar o‘rtasida rapira, yigitlar o‘rtasida shpaga hamda sablya qurollarida g‘olib va sovrindorlar aniqlab olindi.
Ma’lum qilganimizdek, ushbu dasturlarda 4 nafar vakilimiz finalgacha yetib bordi. Dastlab Marjona Usmonova tailandlik raqibasini ishonchli hisobda mag‘lub etdi. Shpaga bahsida esa hamyurtimiz Meyirxan Timurov qozog‘istonlik raqibiga 1 ochko farqi bilan imkoniyatni boy berib qo‘ydi. Sablyadagi ikki hamyurtimizning duelida Abdazovning qo‘li baland keldi.

24 Февраля 2022 2832
В Ташкенте завершился первый день чемпионата Азии по фехтованию среди юниоров и молодёжи. В стартовый состязательный день были определены победители и призёры на рапире среди девушек-подростков, шпаге и сабле среди юношей.
Как мы сообщали ранее, в этих программах 4 наших атлета дошли до финала. Сначала Марджона Усманова уверенно обыграла соперницу из Таиланда. А в шпаге наш соотечественник Мейирхан Тимуров с разницей в 1 очко уступил сопернику из Казахстана. В дуэле двух узбекских саблистов удача улыбнулась Абдазову.