Yaqin kunlarda gandbolchilarimiz uchun yangi zal foydalanishga topshiriladi
Xabar berganimizdek, bugun MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov Turizm va sport vazirining o‘rinbosari Shahrullo Mahmudov bilan birgalikda Respublika Olimpiya zaxiralari kollejiga tashrif buyurib, suzuvchilarimizning tayyorgarligi bilan yaqindan tanishishgan edi. Mutasaddilar tashrif bahonasida kollej hududida qad rostlayotgan yangi gandbol zalini ham ko‘zdan kechirishdi.
Hozirda yangi zalni foydalanishga topshirish bo‘yicha so‘nggi tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda. Ushbu ko‘rkam arena yaqin kunlarda tantanali ravishda gandbolchilarimiz ixtiyoriga topshiriladi. Ma’lum bo‘lishicha, hozirda xorijdan olib kelingan kerakli uskuna va jihozlar o‘rnatilmoqda va majmua ochilish marosimiga tayyorlanmoqda.
Ushbu zalning ochilishi gandbol spotining yurtimizdagi rivojlanishi, terma jamoalarimizning jahon darajasiga chiqishi yo‘lida katta turtki bo‘ladi.
Mutasaddilar tashrif davomida mashg‘ulot olib borayotgan yosh sportchilarimiz bilan ko‘rishib, ularga o‘zining iliq tilaklarini bildirishdi.

15 Февраля 2022 2228
Как мы сообщали ранее, сегодня председатель НОК Рустам Шаабдурахманов вместе с заместителем министра Туризма и спорта Шахрилло Махмудовым посетили Республиканский колледж Олимпийского резерва и ознакомились с подготовкой пловцов. По пути должностные лица осмотрели новый гандбольный зал, расположенный на территории колледжа.
В настоящее время ведутся последние подготовительные работы по эксплуатации нового зала, который будет торжественно передан в распоряжение наших гандболистов уже в ближайшее время. На сегодняшний день устанавливается новейшее оборудование, отвечающее современным требованиям, и ведутся подготовительные работы к церемонии открытия.
Функционирование этого зала станет большим стимулом для развития гандбола в нашей стране, выхода сборных команд на мировой уровень.
В ходе визита должностные лица встретились с молодыми спортсменами, которые ведут свои УТС, и выразили им свои тёплые пожелания.