Bo‘stonliqda “Chimgan challenge-2022” xalqaro sport festivali o‘tkaziladi
16-18 fevral kunlari Toshkent viloyatining Bo‘stonliq tumanida Turizm va sport vazirligi, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, Qishki va murakkab texnik sport turlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi va Qishki sport turlari assotsiatsiyasi hamkorligida “Chimgan challenge-2022” qishki ekstremal va ommaviy sport festivali bo‘lib o‘tadi.
Shaxmat, badminton, snoubord, tog‘ chang‘isi, mini futbol sport turlari, shuningdek milliy xalq o‘yinlarida o‘z omadini sinab ko‘rmoqchi bo‘lgan turli korxona va tashkilotlarning sport targ‘ibotchilari va xorijlik mehmonlar “Yoshlar oromgohi”ga joylashtirilib, ular uchun sport musobaqalari tashkil etiladi.

В столичной области пройдёт Международный спортивный фестиваль "Chimgan challenge-2022"
16-18 февраля в Бостанлыкском районе Ташкентской области совместно с Министерством туризма и спорта, Национальным Олимпийским комитетом Узбекистана, Республиканской школой Высшего спортивного мастерства по зимним и сложным техническим видам спорта и Ассоциацией зимних видов спорта пройдёт фестиваль зимнего экстремального и массового спорта “Chimgan challenge-2022”.
В "Молодёжном лагере" будут размещены любители и сторонники здорового образа жизни, а также пропагандисты спорта различных предприятий и организаций и иностранные гости, желающие испытать свои возможности в соревнованиях по шахматам, бадминтону, сноуборду, горнолыжному спорту, мини-футболу, а также в Национальных народных играх.