Bo‘stonliqda “Chimgan challenge-2022” xalqaro sport festivali o‘tkaziladi
16-18 fevral kunlari Toshkent viloyatining Bo‘stonliq tumanida Turizm va sport vazirligi, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, Qishki va murakkab texnik sport turlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi va Qishki sport turlari assotsiatsiyasi hamkorligida “Chimgan challenge-2022” qishki ekstremal va ommaviy sport festivali bo‘lib o‘tadi.
Shaxmat, badminton, snoubord, tog‘ chang‘isi, mini futbol sport turlari, shuningdek milliy xalq o‘yinlarida o‘z omadini sinab ko‘rmoqchi bo‘lgan turli korxona va tashkilotlarning sport targ‘ibotchilari va xorijlik mehmonlar “Yoshlar oromgohi”ga joylashtirilib, ular uchun sport musobaqalari tashkil etiladi.

15 February 2022 4581
On February 16-18, the festival of winter extreme and mass sports “Chimgan challenge-2022” will be held in Bostanlyk district of Tashkent region in cooperation with the Ministry of Tourism and Sports, the National Olympic Committee of Uzbekistan, the Republican School of Higher Sports Skills in Winter and Complex Technical Sports and the Association of Winter Sports.
The "Youth Camp" will accommodate fans and supporters of a healthy lifestyle, as well as sports promoters of various enterprises and organizations and foreign guests who want to test their abilities in chess, badminton, snowboarding, skiing, mini-football, as well as in National Folk Games.