Jomboylik yoshlar ular uchun o‘tkazilgan forumdan boy taassurot olishdi
14 fevral kuni shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludi munosabati bilan samarqandlik yoshlar uchun ajoyib tadbir tashkil etildi.
Ushbu sana munosabati bilan O‘zbekiston kamondan otish federatsiyasi hamda Samarqand viloyati Jomboy tumani hokimligi, Milliy Gvardiya va Mudofaa vazirligining Samarqand viloyati bo‘limi hamkorligida Yoshlar forumi o‘tkazildi. Unda harbiylarimiz va ushbu sport turi instruktorlari tuman yoshlarini armiyamiz texnikasining o‘ziga xosliklari qatorida kamondan otish sportiga oid qiziqarli ma’lumotlar bilan yaqindan tanishtirishdi.
Ta’kidlash joiz, Bobur tarixda ham buyuk sarkarda , ham mohir kamonchi bo‘lgani ushbu tadbir mohiyatiga yanada katta ta’sir o‘tkazdi.

15 Февраля 2022 2313
14 февраля в честь Дня рождения среднеазиатского полководца, государственного деятеля и поэта Захириддина Мухаммада Бабура для Самаркандской молодёжи было организовано грандиозное мероприятие.
В связи с этой датой Федерация стрельбы из лука Узбекистана совместно с хокимиятом Джомбойского района Самаркандской области, Национальной гвардией и Управлением Министерства обороны региона провели молодёжный форум. На нём военослужащие и инструкторы по этому виду спорта ознакомили представителей подрастающего поколения района с интересными фактами о стрельбе из лука, а также особенностями армейской техники.
Следует отметить, что Бабур вошёл в историю как великий полководец и искусный лучник. А это в свою очередь, оказало ещё большее влияние на уровень и значимость мероприятия.