MOQ rahbari “Fujairah Open” qahramonlari bilan suhbatlashdi
6 fevral kuni BAAning Fujayra shahrida o‘tkazilgan xalqaro musobaqada taekvondochilarimiz 4 ta oltin, 1 ta kumush va 2 ta bronza medallarini qo‘lga kiritib, umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni egallashgan edi. Bugun MOQ rahbari ushbu turnir qahramonlari bilan yaqindan suhbatlashdi.
Uchrashuvda "Fujairah Open” qahramonlari bilan bilan birga bir qator yoshlar ham ishtirok etishdi. Suhbat davomida MOQ rahbari taekvondochilarimizni yanada ruhlantirib, yangi marralarni zabt etishga chorladi.
“Yilni ko‘tarinki kayfiyatda boshlab oldik. Keyingi musobaqalarda ham shunday yuqori natijalar ko‘rsatishingizni tilaymiz. Olimpiya o‘yinlari ko‘rsatdiki, bizda ajoyib jamoa shakllangan. Murabbiylarimiz Sizlarga bor bilimlari, mehrlarini berishga tayyor. Davlatimiz bizni qo‘llab-quvvatlaydi va barcha sharoitlarni yaratib beradi. Qolgani o‘zimizning qo‘limizda”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Suhbat davomida murabbiylar shtabi va shifokorlar bilan taekvondochilarimizning salomatligi, o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlarining rejasi haqida fikr almashildi. MOQ rahbari bu bo‘yicha batafsil ma’lumot olib, qo‘shimcha tavsiyalar berdi. Shundan so‘ng taekvondochilarimiz navbatdagi mashg‘ulotlarini olib borishdi.

11 Февраля 2022 2288
На недавнем международном турнире в ОАЭ наши таэквондисты завоевали 4 золотые, 1 серебряную и 2 бронзовые медали и заняли первое место в общекомандном зачёте. Сегодня глава НОК провёл беседу с героями этих престижных стартов.
На встрече присутствовала молодёжь, а также герои "Fujairah Open". В ходе беседы глава НОК воодушевил своими тёплыми пожеланиями наших таэквондистов и призвал их к ещё большим достижениям на самых крупных и важных состязаниях.
“Мы начали год в приподнятом настроении. Желаем вам продолжать в том же духе и показывать такие же высокие результаты на предстоящих соревнованиях. Олимпийские игры показали, что у нас сформировалась отличная команда. Тренеры готовы отдать вам все свои знания и быть сильным тандемом: наставник-подопечный. Государство поддерживает нас и создает все условия. Всё остальное в наших руках”, – отметил Рустам Шаабдурахманов.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями с тренерским штабом и врачами о состоянии здоровья наших единоборцев, о плане учебно-тренировочных сборов. Глава НОК подробно остановился на этом и дал дополнительные рекомендации и советы. После этого наши таэквондисты приступили к очередным тренировкам.