Jizzaxdagi “Andijon” mahallasi yoshlari uchun vatanparvarlik festivali tashkil etildi
Jizzax viloyati Zarbdor tumanining eng chekka hududidagi “Andijon” mahallasida yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirish, ularni harbiy vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, iste’dodi va tashabbuslarini rag‘batlantirish maqsadida keng qamrovli vatanparvarlik festivali o‘tkazildi.
Mahallada yoshlar yetakchisining faoliyatini samarali tashkil etish hamda yoshlar bilan ishlash tizimini keng targ‘ib qilish maqsadida tashkil etilgan festivalda tuman hokimligi va sektor rahbarlari, Jizzax garnizoni harbiy xizmatchilari, Yoshlar ishlari agentligi hamda Yoshlar ittifoqining viloyat va tuman bo‘limlari, mahalla raislari, umumta’lim maktabi rahbarlari ishtirok etdi, deya xabar bermoqda Mudofaa vazirligi matbuot xizmati
Unda so‘z olgan mutasaddi takshilot rahbarlari va harbiy xizmatchilar yoshlarni har tomonlama yetuk va komil inson qilib tarbiyalash, ularning intilish va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, iste’dod va salohiyatlarini ro‘yobga chiqarish uchun qulay sharoitlar yaratishga alohida e’tibor qaratilayotganini takidlab, mahalladagi yosh avlod uchun tashkil etilgan festivalning mohiyati va undan ko‘zlangan maqsadlari, kelgusidagi natijalari haqida so‘z yuritishdi.
Yuqori kayfiyat va vatanparvarlik tuyg‘ulari ostida boshlangan festival davomida mahalladagi yoshlar o‘rtasida sportning futbol, voleybol, basketbol, stol tennisi, shaxmat va shashka, kamondan o‘q otish, intellekt o‘yin qiziquvchilari uchun «Zakovat» aql bellashuvi, «Yosh kitobxon» musobaqalari o‘tkazildi.
Festival yakunida musobaqa va ko‘rik tanlovlarda g‘olib deb topilgan mahalla yoshlariga faxriy yorliq, badiiy adabiyotlar va sport anjomlari esdalik sifatida topshirildi.

9 February 2022 5277
A large-scale patriotic festival was held in the mahalla "Andijan" of the Zarbdor district of the Jizzakh region in order to increase the social activity of young people, educate them in the spirit of military patriotism, encourage their talents and initiatives.
According to the press service of the Ministry of Defense, the event, organized in order to effectively organize the activities of the youth activist of the mahalla and widely promote the system of work with young men and girls, was attended by the heads of district khokimiyats and sectors, military personnel of the Jizzakh garrison, regional and district offices of the Agency for Youth Affairs and the Youth Union, chairmen of the mahalla, heads of secondary schools.
The heads of responsible Organizations and military personnel who spoke at it noted that special attention is paid to educating young people as a fully mature and perfect personality, supporting their aspirations and initiatives, creating favorable conditions for the realization of their talents and potential, told about the essence and goals of the festival organized for representatives of the younger generation in the mahalla.
During the festival, sports competitions in football, volleyball, basketball, table tennis, chess and checkers, archery, intellectual games "Zakovat", "Yesh kitobhon" (young reader) were held among the youth of the mahalla.
At the end of the festival, all those who distinguished themselves were encouraged by the organizers, fiction and sports equipment were presented.