Rustam Shoabdurahmonov taekvondochilarimizning tayyorgarlik rejalari bilan tanishdi
MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonovning terma jamoalarimiz bazalariga amalga oshirayotgan tashrifi davom etadi. Bu gal Milliy Olimpiya qo‘mitasi rahbari O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasida bo‘ldi.
Xabaringiz bor, BAAning Fujayra shahrida bo‘lib o‘tgan G2 toifasidagi xalqaro musobaqada terma jamoamiz muvaffaqiyatli ishtirok etib, umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritib qaytdi. Dastlab taekvondochilarimizning mashg‘ulotini kuzatgan MOQ rahbari qo‘lga kiritilgan g‘alaba bilan ularni qutlab, kelgusi musobaqalarda ham omad tilab qoldi. Shundan so‘ng assotsiatsiya mutasaddilari va murabbiylar shtabi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
“Assotsiatsiyada uzoq yillik tajribaga ega kuchli jamoa shakllangan. Rais Sherzod Tashmatovning rejalari bilan Olimpiya o‘yinlarida oltin medal olishga erishdik. Biroq bu bilan to‘xtab qolmasligimiz kerak. Butun dunyo sportida katta raqobat ketayotganiga guvohmiz. Har bir sportchining salomatligi biz uchun ahamiyatli. Qo‘mitamiz qoshidagi RSTIAM mutasaddilari bilan barcha sportchilarimizning salomatligini jiddiy nazoratga olish bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdik. O‘ylaymizki, bunday harakatlar tez orada o‘z samarasini beradi. Davlatimiz qo‘llab-quvvatlar ekan, tizimli reja va temir intizom bilan har qanday marraga erisha olamiz”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Suhbat davomida har bir vazn toifasidagi taekvondochilarimizning joriy yil Xanchjouda bo‘lib o‘tadigan Osiyo o‘yinlariga tayyorgarlik rejalari batafsil ko‘rib chiqildi. Bu borada MOQ rahbari asosiy tarkib bilan birga kuchli zaxira sportchilarini tayyorlash, olib borilayotgan tibbiy-biologik ta’minotni yanada kuchaytirish bo‘yicha o‘z ko‘rsatmalarini berib o‘tdi.

Рустам Шаабдурахманов ознакомился с планами подготовки таэквондистов
Визит председателя НОК Рустама Шаабдурахмонова на базы сборных команд продолжается. На этот раз глава Национального Олимпийского комитета Узбекистана посетил Ассоциацию таэквондо WT.
Известно, что отечественная сборная по данной дисциплине выступила успешно на международном турнире категории G2 в Фуджейре (ОАЭ) заняв первое место в общекомандном зачёте. Глава НОК, который вначале наблюдал за тренировками наших единоборцев, поздравил их с победой и пожелал удачи в предстоящих соревнованиях. После этого состоялась встреча с официальными лицами Ассоциации и тренерским штабом.
"В Ассоциации сформировалась сильная команда с многолетним опытом работы. Благодаря планам председателя Шерзода Ташматова нам удалось завоевать золотую медаль на Олимпийских играх. Но мы не должны останавливаться на достигнутом. Мы видим, что во всём мире идёт огромная конкуренция. Здоровье каждого спортсмена важно для нас. Мы провели совещание с должностными лицами РНПЦСМ при нашем Комитете, чтобы взять под строгий контроль состояние здоровья всех наших атлетов. Думаю, что такие действия скоро принесут свои плоды. Благодаря поддержке государства, системному плану и железной дисциплине мы сможем достичь любой цели", – отметил Рустам Шаабдурахманов.
В ходе беседы были подробно рассмотрены планы тщательной подготовки в каждой весовой категории к предстоящим в этом году Азиатским играм в Ханчжоу. В этой связи руководитель НОК дал свои указания по подготовке вместе с основным составом и сильных спортсменов резерва, а также дальнейшему усилению медико-биологического обеспечения.