MOQ rahbari yunon-rum kurashchilarimizning mashg‘ulotini kuzatdi
Ayni paytda yunon-rum kurashi bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi “Dinamo” sport bazasida o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini olib bormoqda. Bugun MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi sport kurashlari bo‘yicha ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktabiga tashrif buyurib, sportchilarimiz bilan suhbatlashdi. Uchrashuvda Shuhrat Mamadaliyev boshchiligidagi O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi mutasaddilari, terma jamoamiz murabbiylari ham ishtirok etishdi.
Ravshan Ro‘ziqulov boshchiligidagi jamoamiz oldida bu yil ham katta mas’uliyat turibdi. Ayniqsa, Xanchjou shahrida bo‘lib o‘tadigan Osiyo o‘yinlari, Belgradda o‘tadigan jahon chempionatiga munosib tayyorgarlik ko‘rish jamoa oldidagi asosiy vazifa. Rustam Shoabdurahmonov uchrashuvda bunga alohida ahamiyat qaratdi.
Qayd etish joiz, ushbu yig‘inda Rio-2016 Olimpiya o‘yinlari sovrindori, ko‘p karra Osiyo chempioni Elmurat Tasmuradov murabbiy sifatida o‘zining ilk qadamlarini tashlamoqda. Yosh sportchilarning esa tajribali atletdan o‘rganadigan jihatlari ko‘p. Uchrashuv davomida MOQ rahbari har bir sportchimiz bilan alohida suhbatlashib, ularning ijtimoiy muammolari, salomatligi haqida so‘radi.
Yig‘ilish yakunida Rustam Shoabdurahmonov hukumatimiz atletlarimizni har tomonlama qo‘llab-quvvatlayotgani, musobaqalarga tayyorgarlik doirasida barcha sharoitlar yaratib berilishini ta’kidladi.

Глава НОК наблюдал за тренировкой греко-римских борцов
В настоящее время сборная Узбекистана по греко-римской борьбе проводит учебно-тренировочные сборы на спортивной базе "Динамо". Сегодня председатель НОК Рустам Шаабдурахманов посетил специализированную школу олимпийского резерва по спортивной борьбе Национальной гвардии Республики Узбекистан и побеседовал с единоборцами. Во встрече также приняли участие представители Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана во главе с Шухратом Мамадалиевым, тренеры нашей сборной.
Перед командой во главе с Равшаном Рузикуловым в этом году стоит большая ответственность. Главная задача сборной-достойно подготовиться к Азиатским играм в Ханчжоу, чемпионату мира в Белграде. Рустам Шаабдурахманов на встрече обратил особое внимание именно на это.
Стоит отметить, что на данных УТС делает свои первые шаги в качестве тренера призёр Олимпийских игр в Рио-2016, многократный чемпион Азии Элмурат Тасмурадов. А молодым спортсменам есть чему поучиться у опытного атлета.
В ходе встречи глава НОК отдельно поговорил с каждым из атлетов, расспросил об их социальных проблемах, здоровье.
В завершение встречи Рустам Шаабдурахманов отметил, что Правительство оказывает всестороннюю поддержку нашим спортсменам, и что в рамках подготовки к соревнованиям будут созданы все условия.