Sharofiddin Lutfullayev surxondaryolik kollej o‘quvchilari bilan uchrashdi
Dzyudo bo‘yicha jahon chempionati sovrindori, Tokio Olimpiadasi ishtirokchisi, "Mard o‘g‘lon" davlat mukofoti sohibi Sharofiddin Lutfullayev Termiz Olimpiya zaxiralari kollejida sportchi-o‘quvchilar bilan uchrashdi.
Kollejning faollar zalida tashkil etilgan davra suhbatida sportchi-o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob olishdi. O‘z o‘rnida Lutfullayev sportda katta yutuqlarga erishish bo‘yicha o‘z maslahatlarini berdi.
Eslatib o‘tamiz, Sharofiddin Lutfullayev Tokio Olimpiadasidan so‘ng professional sportdagi faoliyatini yakunlab, murabbiylikni boshlagan edi. U hozirda Surxondaryo viloyati terma jamoasi murabbiyi sifatida ishlayapti.

Sharofiddin Lutfullayev met with students of Surkhandarya College
The winner of the World Judo Championship, participant of the Olympic Games in Tokyo, winner of the State Prize "Mart Uglon" Sharafiddin Lutfullayev met with athletes-students of the Termez College of the Olympic Reserve.
At the event, organized in the assembly hall of the educational institution, its participants received comprehensive answers to their questions. In turn, Lutfullayev gave his advice on achieving great success in sports.
Recall that Sharafuddin Lutfullayev completed his professional sports career after the Tokyo Olympics and began coaching. Currently, he works as a mentor for the Surkhandarya region national team.