Sharofiddin Lutfullayev surxondaryolik kollej o‘quvchilari bilan uchrashdi
Dzyudo bo‘yicha jahon chempionati sovrindori, Tokio Olimpiadasi ishtirokchisi, "Mard o‘g‘lon" davlat mukofoti sohibi Sharofiddin Lutfullayev Termiz Olimpiya zaxiralari kollejida sportchi-o‘quvchilar bilan uchrashdi.
Kollejning faollar zalida tashkil etilgan davra suhbatida sportchi-o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob olishdi. O‘z o‘rnida Lutfullayev sportda katta yutuqlarga erishish bo‘yicha o‘z maslahatlarini berdi.
Eslatib o‘tamiz, Sharofiddin Lutfullayev Tokio Olimpiadasidan so‘ng professional sportdagi faoliyatini yakunlab, murabbiylikni boshlagan edi. U hozirda Surxondaryo viloyati terma jamoasi murabbiyi sifatida ishlayapti.

Шарофиддин Лутфуллаев встретился со студентами Сурхандарьинского колледжа
Призёр чемпионата мира по дзюдо, участник Олимпиады в Токио, обладатель Государственной премии "Мард углон" Шарафиддин Лутфуллаев встретился со спортсменами-учащимися Термезского колледжа Олимпийского резерва.
На мероприятии, организованном в актовом зале учебного заведения, его участники получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы. В свою очередь, Лутфуллаев дал свои советы по достижению больших успехов в спорте.
Напомним, что Шарофиддин Лутфуллаев завершил профессиональную спортивную карьеру после Олимпиады в Токио и начал заниматься тренерской деятельностью. В настоящее время он работает наставником сборной Сурхандарьинской области.