ROZKda zamonaviy uchkurash va to‘rtkurash bo‘yicha mamlakat ochiq kubogi o‘tkazildi
4-8 fevral kunlari Respublika Olimpiya zaxiralari kollejida zamonaviy uchkurash va to‘rtkurash bo‘yicha Respublika ochiq kubogi bo‘lib o‘tdi. Musobaqada Andijon, Qashqadaryo, Surxondaryo, Samarqand, Toshkent viloyatlari va poytaxtimizdan 162 nafar sportchi ishtirok etdi.
Ta’kidlash joiz, reglamentga kiritilgan barcha yo‘nalishlarda Andijon viloyati vakillari eng yuqori natijalarni qayd etishdi. Shuningdek, yuqori natijalari bilan ajralib turgan boshqa ishtirokchilar tashkiliy qo‘mita tomonidan alohida e’tirof etildi.
G‘olib va sovrindorlar federatsiya raisi Bahromjon Gaziyev hamda Qishki va murakkab texnik sport turlari bo‘yicha ROSMM direktori o‘rinbosari Eldor Tojimov tomonidan taqdirlanishdi.

8 February 2022 5232
From February 4 to 8, the Open Cup of the Republic of Uzbekistan in Modern triathlon and Quadathlon was held in Tashkent on the territory of the Republican College of the Olympic Reserve.
A total of 162 athletes from Andijan, Kashkadarya, Samarkand, Surkhandarya, Tashkent regions and the capital participated in the competition.
It is worth noting that representatives of Andijan showed high results in all the sports included in the regulations of the republican tournament.
Those who distinguished themselves were noted by the organizers of the competition. The winners and prize-winners were awarded by the Chairman of the Federation of Modern Pentathlon of Uzbekistan Bahromjon Gaziev and the Deputy director of the RSVSM for winter and complex technical sports Eldor Tajimov.