ROZKda zamonaviy uchkurash va to‘rtkurash bo‘yicha mamlakat ochiq kubogi o‘tkazildi
4-8 fevral kunlari Respublika Olimpiya zaxiralari kollejida zamonaviy uchkurash va to‘rtkurash bo‘yicha Respublika ochiq kubogi bo‘lib o‘tdi. Musobaqada Andijon, Qashqadaryo, Surxondaryo, Samarqand, Toshkent viloyatlari va poytaxtimizdan 162 nafar sportchi ishtirok etdi.
Ta’kidlash joiz, reglamentga kiritilgan barcha yo‘nalishlarda Andijon viloyati vakillari eng yuqori natijalarni qayd etishdi. Shuningdek, yuqori natijalari bilan ajralib turgan boshqa ishtirokchilar tashkiliy qo‘mita tomonidan alohida e’tirof etildi.
G‘olib va sovrindorlar federatsiya raisi Bahromjon Gaziyev hamda Qishki va murakkab texnik sport turlari bo‘yicha ROSMM direktori o‘rinbosari Eldor Tojimov tomonidan taqdirlanishdi.

Подведены итоги Открытого Кубка страны по современному троеборью и четырёхборью
С 4 по 8 февраля в Ташкенте на территории Республиканского колледжа Олимпийского резерва состоялся Открытый Кубок Республики Узбекистан по современному троеборью и четырёхборью.
Всего на соревнованиях участвовало 162 спортсмена из Андижанской, Кашкадарьинской, Самаркандской, Сурхандарьинской, Ташкентской областей и столицы.
Стоит отметить, что во всех видах, включённых в регламент республиканского турнира, высокие результаты показали представители Андижана.
Отличившиеся были отмечены со стороны организаторов соревнований. Победителей и призёров награждали Председатель Федерации современного пятиборья Узбекистана Бахромжон Газиев и заместитель директора РШВСМ по зимним и сложным техническим видам спорта Эльдор Таджимов.