Aleksandr Ponomaryovni tabriklaymiz!
Bugun baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Ponomaryov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Aleksandr Ponomaryov 1959 yil 8 fevral kuni tug‘ilgan. 13 yoshidan beri eshkak eshish sporti bilan shug‘ullanib keladi. Faoliyati davomida ko‘p karra O‘zbekiston va Sobiq Ittifoq chempionatlarining g‘olib va sovrindori bo‘lgan. Murabbiylik faoliyati davomida Vadim Menkov, Gerasim Kochnev, Serik Mirbekov kabi iqtidorli sportchilarni tarbiyalab bergan. 2010 yil bir qator mahoratli shogirdlarni tayyorlashdagi xizmatlari uchun davlatimiz tomonidan "O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi" faxriy unvonini qo‘lga kiritdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Aleksandr Ponomaryovni tavallud kuni bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем Александра Пономарёва!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по гребле на байдарках и каноэ Александр Пономарёв отмечает свой День рождения.
Александр Пономарёв родился 8 февраля 1959 года. С 13 лет занимается греблей на байдарках и каноэ. В ходе своей деятельности много раз был победителем и призёром чемпионатов Узбекистана и Бывшего Советского Союза. Является наставником, таких талантливых гребцов, как Вадим Меньков, Герасим Кочнев, Серик Мирбеков. В 2010 году удостоился почётного звания "Узбекистонда хизмат курсатган спорт устози"(Заслуженный тренер Узбекистана).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Александра Пономарёва с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов в дальнейшем.