Dilnoza Rahmatovani tabriklaymiz!
Bugun kanoeda eshkak eshish bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi Dilnoza Rahmatova tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Rahmatova Dilnoza Bakir qizi 1998 yil 7 fevral kuni Toshkent viloyatida tug‘ilgan. Chirchiq Olimpiya zaxiralari kolleji tarbiyalanuvchisi.
2018 yil Indoneziyada o‘tgan Osiyo o‘yinlarida kanoeda eshkak eshish bo‘yicha juftlik bahslarida Nilufar Zokirova bilan kumush (500 metr), yakkalik poygasida esa (200 metr) bronza medali sohibi bo‘ldi. Yoshlar o‘rtasida jahon chempioni.
2019 yil avgustda Vengriyaning Seged shahrida o‘tgan jahon chempionatida 200 metr masofaga kechgan juftlik bahslarida Nilufar Zokirova bilan bronza medaliga ega chiqdi. Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida yakkalik va juftlik dasturlarida ishtirok etdi.
Dilnoza “Milliy sport mukofoti-2019” tanlovida “Yilning eng yaxshi ayol sportchisi” nomiga sazovor bo‘lgan. Shuningdek, sportchimiz Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti laureati hisoblanadi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Dilnoza Rahmatovani tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем Дильнозу Рахматову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по гребле на каноэ Дильноза Рахматова отмечает свой день рождения.
Рахматова Дильноза Бакир кизи родилась 7 февраля 1998 года в Ташкентской области. Воспитанница Чирчикского колледжа Олимпийского резерва.
На Азиатских играх 2018 года в Индонезии в каноэ-двойке с Нилуфар Закировой завоевала серебро (500 метров), а в одиночке-бронзу (200 метров). Чемпионка мира среди молодёжи.
В августе 2019 года на первенстве планеты в венгерском Сегеде завоевала бронзовую награду в парных соревнованиях на дистанции 200 метров вместе с Нилуфар Закировой. На Олимпийских играх Токио-2020 выступала в одиночной и парной программах.
Дильноза была удостоена звания "Лучшая спортсменка года" на "Национальной спортивной премии-2019". Также наша спортсменка является лауреатом Государственной премии имени Зульфии.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Дильнозу Рахматову с Днём рождения, желает ей долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших побед.