Andijonlik ot sporti muxlislari uchun katta bayram
Viloyatda yilqichilik va ot sporti shinavandalari uchun ikki ajoyib baza bunyod etildi. Ulardan biri Andijon shahrida foydalanishga topshirilgan "King Horse" klubi bo'lsa, ikkinchisi "chavandozlar maktabi" bazasi.
"King Horse" klubi xususiy maqomga ega bo'lib, ko'plab zamonaviy sharoitlarga ega. "Chavandozlar maktabi" esa O'zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoshida tashkil etildi. Ushbu maskan ham bir vaqtning o'zida ko'plab nasldor otlarni parvarishlash va ularni musobaqalarga tayyorlash yo'lida xizmat qiladi.
O'zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisi Bahromjon Gaziev va federatsiya bosh kotibi Nodirbek Ibragimov Andijon viloyatiga safar uyushtirib, mazkur ob'yektlardagi sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar. Qolaversa, musobaqaga tayyorgarlik darajasini ko'zdan kechirish jarayonida o'zlarining kerakli tavsiyalarini berib o'tishdi.
Mutasaddilar O'zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Andijon viloyati boshqarma boshlig'i, polkovnik A.Ortiqov bilan birgalikda "Chavandozlar maktabi"ni ham ko'zdan kechirib, uning faoliyatini yanada rivojlantirish bo'yicha kerakli tavsiyalar berishdi.

Большой праздник для любителей конного спорта в Андижанской области
В области построены две замечательные базы для любителей коневодства и конного спорта. Одним из них является клуб "King Horse", основанный в городе Андижан, а другой-база "Школы верховой езды".
Частный клуб "King Horse" располагает множеством современных удобств. "Школа верховой езды" организована при Национальной гвардии Республики Узбекистан. Это место также служит одновременно для содержания многих породистых лошадей и подготовки их к соревнованиям.
Председатель Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев, Генеральный секретарь Федерации Нодирбек Ибрагимов посетили Андижанскую область с деловым визитом, в котором ознакомились с условиями на данных объектах. Кроме того, в процессе обзора уровня подготовки к соревнованиям они дали свои необходимые рекомендации.
Должностные лица Федерации вместе с начальником управления Национальной гвардии Республики Узбекистан по Андижанской области полковником А.Ортиковым также побывали в "Школе верховой езды", и дали необходимые советы и предложения по дальнейшему усилению её деятельности.