Andijonlik ot sporti muxlislari uchun katta bayram
Viloyatda yilqichilik va ot sporti shinavandalari uchun ikki ajoyib baza bunyod etildi. Ulardan biri Andijon shahrida foydalanishga topshirilgan "King Horse" klubi bo'lsa, ikkinchisi "chavandozlar maktabi" bazasi.
"King Horse" klubi xususiy maqomga ega bo'lib, ko'plab zamonaviy sharoitlarga ega. "Chavandozlar maktabi" esa O'zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoshida tashkil etildi. Ushbu maskan ham bir vaqtning o'zida ko'plab nasldor otlarni parvarishlash va ularni musobaqalarga tayyorlash yo'lida xizmat qiladi.
O'zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisi Bahromjon Gaziev va federatsiya bosh kotibi Nodirbek Ibragimov Andijon viloyatiga safar uyushtirib, mazkur ob'yektlardagi sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar. Qolaversa, musobaqaga tayyorgarlik darajasini ko'zdan kechirish jarayonida o'zlarining kerakli tavsiyalarini berib o'tishdi.
Mutasaddilar O'zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Andijon viloyati boshqarma boshlig'i, polkovnik A.Ortiqov bilan birgalikda "Chavandozlar maktabi"ni ham ko'zdan kechirib, uning faoliyatini yanada rivojlantirish bo'yicha kerakli tavsiyalar berishdi.

4 February 2022 6146
Two wonderful bases have been built in the region for fans of horse breeding and equestrian sports. One of them is the King Horse Club, based in the city of Andijan, and the other is the base of the Riding School.
The King Horse Private Club has many modern amenities. The "Riding School" is organized under the National Guard of the Republic of Uzbekistan. This place also serves simultaneously to keep many thoroughbred horses and prepare them for competitions.
Chairman of the Federation of Horse Breeding and Equestrian Sports of Uzbekistan Bahromjon Gaziev, Secretary General of the Federation Nodirbek Ibragimov visited the Andijan region on a business visit, where they got acquainted with the conditions at these facilities. In addition, during the review of the level of preparation for the competition, they gave their necessary recommendations.
Officials of the Federation, together with the head of the Department of the National Guard of the Republic of Uzbekistan for the Andijan region, Colonel A.Ortikov, also visited the "Riding School", and gave the necessary advice and suggestions for further strengthening its activities.