MOQ raisi o‘q otish sporti bazasiga tashrif buyurdi
Hozirda o‘q otish sporti bo‘yicha terma jamoamiz a’zolari ham yangi mavsumga qizg‘in tayyorgarlik olib bormoqda. Bugun MOQ rahbari Rustam Shoabdurahmonov federatsiya bazasiga tashrif buyurib, u yerdagi vaziyat bilan yaqindan tanishdi.
Rustam Shoabdurahmonov dastavval sportchilar bilan uchrashib, ular bilan yaratilgan sharoitlar haqida suhbatlashdi. Shundan so‘ng Oliy sport mahorati maktabi, federatsiya mutasaddilari, trenerlar bilan rejalar muhokama qilindi.
“Xanchjou-2022 Osiyo o‘yinlariga ham oz vaqt qoldi. Biz bir jamoamiz. Musobaqaga munosib tayyorgarlik yo‘lida nima sharoit kerak bo‘lsa, qaysidir musobaqada ishtirok etish rejalashtirilgan bo‘lsa, biz yordam beramiz. Davlatimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan oldimizga qo‘yilgan barcha marraga yeta olamiz. Ko‘plab federatsiyalarga borganimizda, murabbiylarning ish rejasi yo‘qligi, o‘z oldilariga qanday maqsad qo‘ygani va unga qay tarzda ketayotganlarini ko‘rsatib turadigan biror rasmiy hujjat yo‘q edi. Bu yerda esa bari aks etgan. Jamoangizning bunday e’tibor bilan ishlayotganlaridan mamnunmiz”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Yig‘ilishda asosiy e’tibor federatsiya moddiy-texnik bazasini yaxshilashga qaratildi. Suhbat davomida Oliy sport mahorati maktabi mutasaddilaridan murabbiylarga kerakli sharoitlarni yaratib berish, ish joylarini tashkil qilish, xonalarni kerakli materiallar bilan jihozlash so‘raldi.

Председатель НОК посетил базу стрелкового спорта
В настоящее время члены сборной по стрельбе также активно готовятся к новому спортивному сезону. Сегодня глава НОК Рустам Шаабдурахманов посетил базу Федерации стрелкового спорта.
Сначала Рустам Мавзурович встретился с атлетами и пообщался о созданных для них условиях. После этого были обсуждены планы со школой Высшего спортивного мастерства, должностными лицами Федерации, тренерами.
"До Азиатских игр Ханчжоу-2022 остаётся совсем немного времени. Мы - единая команда. Какие бы условия ни были необходимы на пути к достойной подготовке к соревнованиям, если планируется участие в каком-либо турнире, сообщайте нам, мы поможем. При поддержке государства мы сможем достичь всех поставленных перед нами задач. Когда мы ездили во многие Федерации, у тренеров не было плана работы, не было ни одного официального документа, который бы указывал, какую цель они ставят перед собой и как они идут к ней. А здесь это всё имеется. Мы довольны, что ваша команда работает с такой ответственностью и вниманием", – сказал Рустам Шаабдурахманов.
Основное внимание во встрече было уделено улучшению материально-технической базы Федерации. В ходе беседы должностных лиц школы Высшего спортивного мастерства попросили создать тренерам необходимые условия, организовать рабочие места, оснастить помещения необходимыми материалами.