MOQ raisi o‘q otish sporti bazasiga tashrif buyurdi
Hozirda o‘q otish sporti bo‘yicha terma jamoamiz a’zolari ham yangi mavsumga qizg‘in tayyorgarlik olib bormoqda. Bugun MOQ rahbari Rustam Shoabdurahmonov federatsiya bazasiga tashrif buyurib, u yerdagi vaziyat bilan yaqindan tanishdi.
Rustam Shoabdurahmonov dastavval sportchilar bilan uchrashib, ular bilan yaratilgan sharoitlar haqida suhbatlashdi. Shundan so‘ng Oliy sport mahorati maktabi, federatsiya mutasaddilari, trenerlar bilan rejalar muhokama qilindi.
“Xanchjou-2022 Osiyo o‘yinlariga ham oz vaqt qoldi. Biz bir jamoamiz. Musobaqaga munosib tayyorgarlik yo‘lida nima sharoit kerak bo‘lsa, qaysidir musobaqada ishtirok etish rejalashtirilgan bo‘lsa, biz yordam beramiz. Davlatimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan oldimizga qo‘yilgan barcha marraga yeta olamiz. Ko‘plab federatsiyalarga borganimizda, murabbiylarning ish rejasi yo‘qligi, o‘z oldilariga qanday maqsad qo‘ygani va unga qay tarzda ketayotganlarini ko‘rsatib turadigan biror rasmiy hujjat yo‘q edi. Bu yerda esa bari aks etgan. Jamoangizning bunday e’tibor bilan ishlayotganlaridan mamnunmiz”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Yig‘ilishda asosiy e’tibor federatsiya moddiy-texnik bazasini yaxshilashga qaratildi. Suhbat davomida Oliy sport mahorati maktabi mutasaddilaridan murabbiylarga kerakli sharoitlarni yaratib berish, ish joylarini tashkil qilish, xonalarni kerakli materiallar bilan jihozlash so‘raldi.

3 February 2022 4608
Currently, the members of the shooting team are also actively preparing for the new sports season. Today, the head of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov visited the base of the Shooting Sports Federation.
First, Rustam Mavzurovich met with athletes and talked about the conditions created for them. After that, plans were discussed with the School of Higher Sports Skills, Federation officials, coaches.
"There is very little time left before the Hangzhou 2022 Asian Games. We are a united team. Whatever conditions are necessary on the way to a decent preparation for the competition, if you plan to participate in any tournament, let us know, we will help. With the support of the state, we will be able to achieve all the tasks set for us. When we went to many Federations, the coaches did not have a work plan, there was not a single official document that would indicate what goal they set for themselves and how they were going to achieve it. And here it's all there. We are pleased that your team is working with such responsibility and attention," Rustam Shaabdurakhmanov said.
The meeting focused on improving the material and technical base of the Federation. During the conversation, officials of the School of Higher Sports Skills were asked to create the necessary conditions for coaches, organize workplaces, equip the premises with the necessary materials.