Nukusda futzal bo'yicha yoshlar o'rtasida Respublika chempionati o'tkazilyapti
Shu kunlarda Nukus shahrida sportning futzal turi bo'yicha Qoraqalpog'iston Respublikasi bolalar va o'smirlar sport maktablari shug'ullanuvchilari o'rtasida "Sport maktablari futbol ligasi" bo'lib o'tmoqda.
Mazkur musobaqa 1-sonli bolalar va o'smirlar sport maktabida (manej) Qoraqalpog'iston Respublikasi turizm va sport bosh boshqarmasi va Qoraqalpog'iston futbol assotsiatsiyasi tomonidan tashkil etilgan bo'lib, musobaqaning maqsadi yoshlar va o'smirlar orasida sog'lom turmush tarzini shakllantirish va mini futbolni yanada ommalashtirish, Qoraqalpog'iston aholisining ijtimoiy faoliyatini oshirish va salomatligini mustahkamlashdan iborat. Chempionat natijalariga ko'ra yosh iqtidorli futzalchilarni aniqlash va saralab olish, ularni Qoraqalpog'iston o'smirlar va yoshlar futzal terma jamoasiga jalb qilish rejalashtirilgan.
Musobaqada 2005, 2006, 2007, 2008 va 2009-yillarda tug'ilgan yoshlar ishtirok etayotgan bo'lib, g'oliblar Qoraqalpog'iston Respublikasi turizm va sport bosh boshqarmasi va Qoraqalpog'iston futbol assotsiatsiyasi tomonidan taqdirlash ko'zda tutilgan. Chempionat 4-fevralgacha davom etadi.

3 February 2022 5075
These days, the championship of the Republic of Karakalpakstan in futsal among sports schools is being held
These days, the championship of the Republic of Karakalpakstan in futsal among pupils of children's and youth sports schools of the Republic of Karakalpakstan “Football League of sports schools” is being held in Nukus.
These competitions are held at the children's and youth sports school No. 1. The organizers of the competitions are the Main Department of Tourism and Sports of the Republic of Karakalpakstan, as well as the Football Association of the Republic of Karakalpakstan. One of the main goals is the development of a healthy lifestyle and further popularization of mini-football among the younger generation, increasing the social activity of the population of Karakalpakstan.
Following the results of the championship, it is planned to identify and select young talented futsal players, attract them to the youth and youth futsal teams of the Republic of Karakalpakstan. Young athletes born in 2005, 2006, 2007, 2008 and 2009 take part in the competitions. The winners will be awarded by the Main Department of Tourism and Sports of the Republic of Karakalpakstan and the Football Association of Karakalpakstan. The championship will last until February 4.