Nukusda futzal bo'yicha yoshlar o'rtasida Respublika chempionati o'tkazilyapti
Shu kunlarda Nukus shahrida sportning futzal turi bo'yicha Qoraqalpog'iston Respublikasi bolalar va o'smirlar sport maktablari shug'ullanuvchilari o'rtasida "Sport maktablari futbol ligasi" bo'lib o'tmoqda.
Mazkur musobaqa 1-sonli bolalar va o'smirlar sport maktabida (manej) Qoraqalpog'iston Respublikasi turizm va sport bosh boshqarmasi va Qoraqalpog'iston futbol assotsiatsiyasi tomonidan tashkil etilgan bo'lib, musobaqaning maqsadi yoshlar va o'smirlar orasida sog'lom turmush tarzini shakllantirish va mini futbolni yanada ommalashtirish, Qoraqalpog'iston aholisining ijtimoiy faoliyatini oshirish va salomatligini mustahkamlashdan iborat. Chempionat natijalariga ko'ra yosh iqtidorli futzalchilarni aniqlash va saralab olish, ularni Qoraqalpog'iston o'smirlar va yoshlar futzal terma jamoasiga jalb qilish rejalashtirilgan.
Musobaqada 2005, 2006, 2007, 2008 va 2009-yillarda tug'ilgan yoshlar ishtirok etayotgan bo'lib, g'oliblar Qoraqalpog'iston Respublikasi turizm va sport bosh boshqarmasi va Qoraqalpog'iston futbol assotsiatsiyasi tomonidan taqdirlash ko'zda tutilgan. Chempionat 4-fevralgacha davom etadi.

В эти дни проводится чемпионат Республики Каракалпакстан по футзалу среди спортивных школ
В эти дни в Нукусе проходит чемпионат Республики Каракалпакстан по футзалу среди воспитанников детско-юношеских спортивных школ Республики Каракалпакстан “Футбольная лига спортивных школ”.
Данные соревнования проходят в детско-юношеской спортивной школе № 1. Организаторами состязаний являются Главное управление Туризма и спорта Республики Каракалпакстан, а также Ассоциация футбола Республики Каракалпакстан. Одна из основных целей - развитие здорового образа жизни и дальнейшая популяризация мини-футбола среди представителей подрастающего поколения, повышение социальной активности населения Каракалпакстана.
По итогам чемпионата планируется выявление и отбор молодых талантливых футзалистов, привлечение их в юношескую и молодёжную сборные по футзалу Республики Каракалпакстан. В состязаниях принимают участие юные атлеты 2005, 2006, 2007, 2008 и 2009 годов рождения. Победители будут награждены Главным управлением Туризма и спорта Республики Каракалпакстан и Ассоциацией футбола Каракалпакстана. Чемпионат продлится до 4 февраля.